Ženy jsou dle britských vědců nejšťastnější dvakrát za život. Vrcholu štěstí dosahují ve 23 a 69 letech

Ženy jsou dle britských vědců nejšťastnější dvakrát za život. Vrcholu štěstí dosahují ve 23 a 69 letech Zdroj: Shutterstock.com

Které období patří v životě ženy k těm nejšťastnějším? Právě na tuto otázku se zaměřili vědci z britské London School of Economics and Political Science. Tito odborníci uvádějí, že ženy jsou nejšťastnější ve svých 23 letech a pak ve svých 69 letech. Proč tomu tak je?

Děti a rodina? Ženy jsou šťastnější v jiném životním období

Snad každá z nás touží po tom, aby byla ve svém životě šťastná a spokojená. Za nejšťastnější období v životě ženy se obecně považuje doba, kdy vstupuje do rodinného života a vychovává své děti.

Vědci z London School of Economics and Political Science však tento obecně zažitý názor dementovali. Na základě svého výzkumu poukazují na to, že ženy dosahují nejvyššího stupně štěstí v naprosto jiných životních obdobích.

Ženské štěstí má tvar písmena U

Jakým způsobem k tomuto zjištění britští vědci došli? Na základě sledování 23 tisíc dobrovolnic ve věku od 17 do 85 let. Podle výsledků jejich studie má ženské štěstí tvar písmena U. Kvalita štěstí se přitom u žen snižuje již kolem třicátého roku života, druhého vrcholu však dosahuje téměř na konci životní etapy.

Zdroj: Shutterstock.com První vrchol štěstí ženy zažívají kolem 23. roku života

Specialisté z London School of Economics and Political Science na základě získaných dat říkají, že prvního vrcholu štěstí ženy dosahují kolem 23. roku života. V tomto období zpravidla dívky a ženy ukončují své vzdělání a jsou připraveny na nový start do života. Těší se na to, že nastartují svou kariéru a začnou vydělávat peníze. Tato finanční nezávislost jim má poprvé přinést všechny možné svobody, které si před tím musely odepírat.

„Podle našich zjištění patří k nejšťastnější skupině ženy, které se ještě nevdaly a nemají děti. Berou na sebe menší rizika a samozřejmě vydělávají víc peněz, díky čemuž si mohou užívat více života,“ vysvětluje Paul Dolan, profesor behaviorálních věd z London School of Economics and Political Science.

Druhý vrchol štěstí ženy čeká kolem 69 let

Druhého vrcholu štěstí ženy ve svém životě dosahují ve věku 69 let. Podle britských vědců si ženy v tomto věku plnými doušky užívají důchodu. Mají za sebou také výchovu svých dětí a vnoučat, proto se mohou začít více věnovat svým koníčkům i všemu dalšímu, co je baví a co jim dělá radost.

Autor:
Publikováno: 11. 6. 2020 10:42 Nahlásit obsah