Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Samotářství = problém?

Samotářství =  problém?

Býváte rádi sami? Chodíte sami sportovat, nakupovat, na jídlo? Nebo je vám tato myšlenka proti mysli a podobné lidi považujete za podivíny?

Filipovi bylo čerstvých pětadvacet, když potkal Míšu. Byla drobné postavy, malá a hezký obličej jí rámovaly dlouhé tmavé vlasy. Seděla u baru v toho večera natřískaném klubu, upíjela sex on the beach a s jemným úsměvem pozorovala svoje okolí. Filipovi se neskutečně líbila.

O týden později spolu šli poprvé ven a od té doby spolu trávili téměř každé odpoledne na bruslích, procházkami, sem tam si zašli zaběhat, a když pršelo, šli do kina.

A pak začala škola. Filip co by student doktorského studia už neměl tolik volného času a frekvence jejich vídání se snížila. A tady začal Filipův problém.

O tři roky mladší vysokoškolačka Míša měla naopak spoustu volného času. Ráda chodila ven, ať už s Filipem nebo bez něj, milovala sport a každou volnou chvíli trávila v posilovně, na bazéně nebo běháním. Sama.

Copak nemáš žádné kamarádky? Zeptal se jí Filip takhle jednou na večer.

Míša pokrčila rameny. Má pár známých, se kterými si sem tam napíše, ale příliš se s nimi nesetkává.

Filip opatrně zformuloval svoji myšlenku o podivínství. Copak je normální chodit všude sám? Na bazén? Nakupovat? Na jídlo? Do klubu?

Míša opět pokrčila rameny a řekla, že jí to nevadí a že jí to tak vyhovuje.

Při čtení příběhu si nelze nevzpomenout na v poslední době populární životní styl singles, kteří preferují samotářství nebo vzdálenou milenku. A mnoho z nich potvrzuje teorii o podivínství; v dnešní době jako by nebylo normální, jít sám do kina nebo do restaurace, všude vás provází soucitné pohledy. Singles (a Míša) však nejsou žádné chudinky, s kým budou či nebudou si zvolili sami.

Opravdu je tedy nutné mít pořád někoho u sebe? Pokud vyrazím do posilovny s kamarádkou, zacvičím si stejně jako kdybych tam byla sama? Pokud s ní vyrazím běhat, zaběhám si tak jako sama? Nebudu muset podřizovat svoje tempo jí, nebo ona mně?

A co v restauraci, opravdu potřebuju, aby někdo zaplnil prázdné místo naproti mně? Jsem unavená, mám pouze hlad a chci si odpočinout, opravdu si musím někoho přivést sebou a konverzovat s ním, protože další nepřípustná věc je trapné ticho?

Jaký je váš pohled na samotářství a vyrazili byste sami například na bazén, nakupovat nebo do kina?

Autor:
Publikováno: 27. 8. 2012 10:38 Nahlásit obsah