Obsah na této stránce není vhodný pro osoby mladší 18 let

Pro přístup do této sekce musíte být starší 18 let.

Jsem starší 18 let Nejsem starší 18 let

Udělejte si doma pořádek! Váš život to změní k lepšímu

Udělejte si doma pořádek! Váš život to změní k lepšímu Zdroj: http://www.shutterstock.com

S přicházejícím podzimem a zimou se všichni zdržujeme více doma a o to víc si přejeme trávit dlouhé večery v útulném a uklizeném domově. Nyní je tedy ten pravý čas zatočit s nepořádkem! Zjistíte, že důkladný úklid vám dokáže doslova změnit život k lepšímu.

Klid pro tělo i duši

Asi si uvědomujeme, že zaneřáděný byt není zrovna to pravé prostředí, ve kterém se cítíme uvolněně. Bylo prokázáno, že nepořádek může vyvolávat úzkosti, nespavost a snižovat koncentraci. Pokud máte chaos doma, máte ho patrně i ve vaší hlavě. Pořádný úklid je tedy prvním krokem k vyrovnané mysli. Uvidíte, že jakmile ve vaší domácnosti zavládne pořádek, bude se vám lépe dýchat.

Vysavač energie

Žít v zaneřáděném domově, kde žádná věc nemá své místo, může být psychicky vyčerpávající. Takřka neustále pociťujeme tíhu úkolů a povinností, které jsou nedokončené. To může vytvářet neustálý nízkoúrovňový stres, který z nás postupně vysává veškerou energii.  

FOTO: http://www.shutterstock.com

Nejen spokojené bříško

Pokud se rozhodnete skoncovat s nepořádkem, pravděpodobně pocítíte úlevu i ve svém trávicím traktu. Nadýmání, potíže s trávením, to vše by mělo být již minulostí. A je to opět způsobené poklesem stresu. Vaše tělo bude mít více energie a díky tomu se bude moci více soustředit na správné fungování těla.

A alergie? To je kapitola sama pro sebe. Prach, špína, zvířecí chlupy, plísně...to vše může být pro naše zdraví časovanou bombou. Pryč s nimi!

Lepší sex

Je překvapivé, co vše vám může pomoci vylepšit váš sexuální život. Jedna ze studií však prokázala, že právě nepořádek, neorganizovanost a přeplněnost jsou častou příčinou svárů mezi partnery, což má za následek neuspokojivý sexuální život.

FOTO: http://www.shutterstock.com

Tak co, dámy? Chystáte se na pořádný úklid?

Autor:
Publikováno: 17. 10. 2016 09:02 Nahlásit obsah

Loading...