Mrkvové šátečky

Mrkvové šátečky

Nijak dlouhou dobu jsem si nelámala hlavu s receptem na něco sladkého pro děti. Znám totiž ověřený recept, který jim opravdu zachutná (potěší děti) a zároveň bude prospěšný i pro jejich zdraví (potěší rodiče).

Hlavní roli v tomto receptu hraje mrkev. Již všichni (dokonce už i ty děti) ví, jak je mrkev zdravá, dostupná v zimě i v létě. Mrkev obsahuje mnoho vitamínů a jiných užitečných látek, z nichž nejvýznamější jsou B-karoteny. Mrkev obsahuje vlákninu a podporuje vylučování cholesterolu z těla.

To vše zní sice hezky, ale ne každé dítě (a přiznejme si, i my dospělí) si rádi pochutnáváme na dušené mrkvi. Namísto toho, abyste sáhli do regálu pro oblíbenou čokoládou tyčinku vašeho dítěte, sáhněte po zástěře a vařečce, a připravte si společně toto zdravé mlsání. A navíc při společném pečení si můžete užít hodně srandy.

Rozdělte mezi členy vaší rodiny jednotlivé činnosti a práce vám půjde od ruky.

Během cesty z práce, školy, školky nezapomeňte koupit jednu Heru (200 g),  hladkou mouku (320 g), 250 g mrkve a 1 balíček prášku do pečiva, marmeládu na slepení (výborná je meruňková) nebo povidla, moučkový cukr na obalení

Tatínek mrkev očistí a nakrájí najemno. Maminka zatím smíchá mouku s práškem do pečiva, přidá rozehřátou heru (může být i jiný) tuk, nastrouhanou mrkev. Vše promíchejte v tuhé těsto. Z vyváleného těsta děti vykrajují kolečka, doprostřed přidáme marmeládu  a konce spojíme pevně vidličkou. Mrkvové šátečky dáme na plech. Pečeme při 170 stupních. Ještě teplé šátečky celá rodina obaluje v moučkovém cukru a ujídejte s chutí, jsou totiž báječné!

Autor:
Publikováno: 15. 8. 2012 11:17 Nahlásit obsah