Čtenářka píše: Pochoutky z myčky na nádobí

Čtenářka píše: Pochoutky z myčky na nádobí

Netradiční, ekonomické vaření v myčce na nádobí. Ne, skutečně si z Vás neutahuji! Podle žen, které tento způsob vaření vyzkoušely a praktikují ho, ušetříte čas i peníze. Než jsem tuhle informaci dostala, také jsem se divila, na čem všem se dá dnes skrblit.

Jídlo se vakuově uzavře do nádoby nebo plastových pytlíků specifických pro toto vaření, a zatímco se myje nádobí, zároveň se Vám připravuje pokrm. Lisa Casali z Milána už dokonce vydala čtyři knížky a s tímto experimentem začala již před sedmi lety. Ve svých knihách vyzdvihuje především úsporu času, ekologičnost a praktičnost. Vaří se údajně bez zbytkového odpadu z potravin. Způsob přípravy je údajně rychlý a příjemný. O tento způsob vaření se začala zajímat z důvodů, že jí bylo líto vyhazovat některé potraviny a kladla si otázku, zda by se to dalo ještě nějak využít. Začala se ptát odborníků na výživu, kuchařů a přátel. 

Myčka na nádobí funguje totiž podobně jako parní trouba. Je však potřeba vědět jaký program použít na konkrétní jídla. V myčce na nádobí se dá takto připravit dušená zelenina, brambory, knedlíky a ryby. V její poslední knize " Ecocucina", která byla vydána v roce 2012, najdete 200 receptů a 14 menu pro nulový odpad v kuchyni. Existuje také 30 speciálních receptů ideálních jako pohoštění pro vaše přátelé. Docela ráda bych viděla ty pohledy, když byste večeři určenou pro návštěvu, začali vytahovat z myčky. V její druhé knize, kterou vydala, se dozvíte, co musíte všechno vědět o bezpečném vaření v myčce, která šetří energii. Jak správně potraviny uzavírat a balit aby se k nim nedostala žádná chemie z myčky. Její úplně první kniha "La cucinaimpatto“ z roku 2010 pojednává o tom, jak vařit s ohledem na životní prostředí a jak ušetřit peníze.

 Její další knihy vydané v zahraničí:

"Cocinar con el lavavajillas" - Larousse Španělsko 2013

"Cuisiner mieux en jetant moins" - Larousse Francie 2013 

"Cozinhando sem desperdício" - Editora Alaude Brazílie 2013 

Tak co zkusíte to? Nebo si klepete na čelo? 

 

Publikováno: 21. 10. 2013 00:00 Nahlásit obsah