Recept na rychlý tvarohový koláč. Stačí vám jen 3 ingredience!

Má vás navštívit nečekaná návštěva nebo jen máte chuť na něco sladkého? Máme pro vás tip na výborný tvarohový koláč, který máte do hodinky hotový, a budou vám stačit jen 3 ingredience.

Tento lahodný tvarohový koláč je velmi chutný a lehký, takže si jej můžete dopřát klidně i pozdě večer. Dá se říct, že je to další varianta klasického cheesecaku, jen je o dost jednodušší.

FOTO: Shutterstock.com

Na přípravu budete potřebovat:

  • 3 vajíčka
  • 120g bílé čokolády
  • 120g tvarohu

Postup jak si jej připravíte:

Vezměte si vajíčka a oddělte bílky od žloutků. Zapněte vaši troubu a nechte ji předehřát na 170°C. V menším kastrůlku rozpusťte bílou čokoládu a poté ji nechce vychladnout. Do misky vložte ne příliš studený tvaroh, vychladlou bílou čokoládu a žloutky. Poté si pomocí mixéru vyšlehejte z bílku sníh a vložte do misky také.

Na pečení budete potřebovat pekáč a zapékací mísu. Do mísy vložte pečící papír, který by měl zakrývat jak dno, tak i strany. Poté vzniklou směs přelejte do mísy. Pečící mísu spolu se směsí postavte na pekáč a podlijte horkou vodou. Koláč nechte péct 15 minut, poté troubu vypněte a nechce ještě 15 minut dopékat.

FOTO: Shutterstock.com

Tento postup a množství ingrediencí stačí na menší koláč. Pokud budete chtít větší, stačí dávky zdvojnásobit. Upečený koláč si můžete nazdobit dle vašeho výběru, můžete jej posypat moučkovým cukrem, kokosem nebo i nastrouhanou čokoládou. Přejeme dobrou chuť!

Autor:
Publikováno: 7. 10. 2016 10:36 Nahlásit obsah