Velikonoční perníčky II: Medové perníčky oděné v slavnostní šat

Velikonoční perníčky II: Medové perníčky oděné v slavnostní šat

Jak praví jedno pořekadlo: medový perníček, do srdce chodníček. A že je to pravda. Nejedno ženské srdce zjihne, dostane-li od svého milého malovaný perník. Často věnovaný z lásky. Ovšem takový medový perníček lze použít i jako omluvu za nějaký ten milostný prohřešek. A žádná dáma nepohrdne zdobným perníčkem třeba k narozeninám či svátku. Podívejte se na naše další inspirace.

A co byste řekli perníčkům pro pány. Že nic takového neexistuje? Omyl. My jsme si pro vás mimo jiné připravili i pánskou kravatu s aktem. Že to zní až hříšně? Nebojte, půjde o něžnou nahotu zahalenou pikantní smyslností. Pánové budou překvapeni, dámy spokojené. Perníková kravata se tak stane jedinečným dárkem. Originalita je zaručena. Tak co dámy, jdete do toho s námi? Představíme vám ale i tradičnější tvary jsou vajíčka, či klasické perníkové srdce.

Jak na Velikonoční vajíčko?

Naše zdobné Velikonoční vajíčko se skládá z mřížkované části a z části vyplněné bílkovou polevou. Pro oživení jsme zvolili drobné květy, vyražené vypichovačem z cukrářské hmoty, kterou jsme si obarvili na růžovo-červenou barvu. Květy se mohou ihned přilepit bílkovou polevou a dozdobit zelenou bílkovou hmotou jako listy. Další variantou je možnost dokreslit listoví zelenou potravinářskou fixou. Výsledný efekt je úžasný.

Velikonoční vajíčka mohou mít nesmírně mnoho podob. Tady jsme vám ukázali, že šrafované části, polévané části a zdobené části květy z cukrářské hmoty můžou být rozmístěny jakkoli, a vždy to vypadá úchvatně. Ale i pro ty, kteří nejsou zastánci barev tu máme něžnou, sněhově bílou krásu. Není pravda, že jen to, co je barevné, je zaručeně krásné. I samotná čistě bílá poleva a její kontury, mohou vytvořit něco dokonalého.

Srdce z lásky malované, pro tebe darované

Ukážeme si pár rad, jak si slavnostně nazdobit perníkové srdíčko. Stylově navazujeme na předešlá vajíčka. Nejprve si uděláme konturu, mřížku a následně ohraničený prostor vyplníme bílkovou polevou. Po zaschnutí začínáme malovat různě klikaté čáry, lístečky a polevou přilepíme zvolené květy. Opět jsme použili květy z cukrářské hmoty.

Je jen na nás, jak si daný prostor rozvrhneme. Můžeme si zvolit srdíčko do srdíčka nebo pásek napříč a tento prostor pak využít k nadepsání nějakého malého „vzkazu“. Nesmíme však zapomenout na důkladné vyschnutí nebo chcete-li vytuhnutí bílkové polevy. Nápis pak můžeme vyhotovit z bílkové polevy ve zdobícím sáčku nebo jedlým potravinářským fixem. Pokud máme pěkné písmo, v  tomto případě bychom do prostoru mohli napsat i verš. Kontura je tenší a pro nezkušené se s fixem lépe pracuje.

 

Velké slavnostní srdce

Medové perníčky mohou mít mnoho podob, tvarů a velikostí. My se pokusíme vám ukázat, jak si sami vyrobit takové velké slavnostní srdce. Postup se více méně moc neliší od předešlých malých vzorů. Jde jen o vhodně zvolené rozmístění plochy. Nezapomínejme i na zdobný okraj, který dodává perníku určitou vznešenost.

Po vyschnutí bílkové polevy si vyrobíme květy z cukrářské hmoty. Pomoci nám můžou různé vypichovače. Tedy vykrajovátko s pružinkou. Ale postačí nám i obyčejné kulaté vykrajovátko. Z koleček vytvarujeme růžičky. Nezapomeneme ani na lístečky. Ty si předem můžeme natvarovat. Stačí, když je na pár minut přeložíme třeba přes tužku. Na menší lístečky postačí kuchyňský špejle.

Vyrobené květy necháme chvíli na vzduchu vyschnout. Poté místo, na které jsme se je rozhodly umístit potřeme bílkovou polevou a začínáme pokládat lístečky. Podle libosti aranžujeme květy. Pokud jsme si nechaly na perníku místo. Můžeme napsat i věnování.  Po zaschnutí zabalíme. Pro důstojnější prezentaci si vyrobíme krabičku například z vroubkovaného papíru. Zabalené perníkové srdce vložíme do krabičky a ještě jednou vložíme celé do sáčku. A skvostný dárek, nebo milá pozornost je na světě.

Perníkové kravaty

Máte ve svém okolí muže, kterého byste chtěli překvapit nebo ohromit? Co takhle perníková kravata? Neotřelý dárek vlastní výroby. Tomu žádný chlap neodolá. Ukážeme vám, jak na to. Z tvrdého papíru si vystřihneme tvar kravaty. Přeneseme na perníkové těsto, vyřežeme a upečeme. Po vychladnutí si namalujeme silnější konturu. Je zapotřebí nanést větší vrstvu bílkové polevy, rovnoměrně rozetřít a zbavit se případných vzduchových bublinek. V konečné fázi by vypadaly nevzhledně.

Po dokonalém zatvrdnutí bílkové polevy si nachystáme obrázek, který překreslíme na perníkovou kravatu. Kreslíme jedlým fixem. Poté malým štětečkem a gelovými barvami naředěnými alkoholem zvýrazníme konturu obrázku.

Následně vystínujeme a houbičkou natupujeme uzel kravaty. Perníkovou kravatu zabalíme, vyrobíme si krabičku, do krabičky v části uzlu uděláme dvě malé dírky. Silonovou nití uvážeme kravatu uprostřed krabičky. Zafixujeme si tím perník tak, aby se nám v krabičce nepohyboval. Opět celé zabalíme a jedinečný dárek je na tu!

V příštím článku  vám přineseme tipy, jak nazdobit perníčky pro děti a s dětmi.

Autor:
Publikováno: 27. 3. 2013 11:15 Nahlásit obsah