Velikonoční perníčky – tvoření s dětmi a pro děti

Velikonoční perníčky – tvoření s dětmi a pro děti

Jsou vaše děti hravé a neposedné? Rádi tvoří nebo vám pomáhají v kuchyni? Tak to je ta nejlepší možná kombinace. Pusťte se s nimi do pečení a zdobení perníčků. Je na čase probudit se ze zimního spánku. Venku bylo dlouho pošmourno a zima ne a ne odejít. Proto přivítejme jaro a Velikonoce barvičkami. Ukážeme vám, jak si jednoduše nazdobit Velikonoční perníčky s dětskými motivy.

Vneste jaro do svých domovů. Přichystejte si perníčky na Velikonoce a buďte připraveni na koledníky. Každý jistě ocení tradiční medovou pochoutku i originální zdobení.

Šašci, klauni i rošťáci

Naučíme vás, jak si rychle a jednoduše nazdobit tvar perníkového vajíčka tak, že to vlastně žádné vajíčko není. Využijeme jej na hlavu šaška či klauna, nebo chcete-li rošťáckého klučiny. Postačí nám k tomu pár barevným lentilek. Opět přijde na scénu bílková poleva ve zdobičce. Namalujeme si konturu obličeje, polevou přilepíme nos a nakonec vybarvíme vlasovou část rozředěnou bílkovou polevou. Pokud máme po ruce cukrové ozdoby, můžeme je využít třeba na ozdobu klobouku. Pokud cukrové ozdoby nemáme, vystačíme si i s různě barevnými bílkovými polevami. Nápaditosti se meze nekladou, hlavička jde nazdobit jakkoli.

Barevný motýl

Ukážeme si další variantu zdobení bílkovou polevou. Zvolili jsme si barevného motýla. Nejprve si namalujeme tělíčko a necháme chvíli zatuhnout. Poté si vyznačíme konturu křídel, kterou následně vyplníme naředěnou bílkovou polevou a ještě než nám poleva začne tuhnout, pomocí zdobičky s barevnou bílkovou hmotou tvoříme dle libosti tečky nebo čárky, které pak ostrým párátkem strhneme a narušíme tak jejich tvar. Ihned se nám objeví jedinečné obrazce. Je to jednoduché a ne příliš pracné. Zvládnou i malé děti.

Medvídci a drobné Velikonoční perníčky

Ne každý perník musí být vždy celý potřený bílkovou polevou. I jemné zdobení samotnou linkou je něžné a krásné. Navíc nemusíme tak dlouho čekat než bílková poleva zatuhne. Víme, jak jsou někdy děti nedočkavé. A pár slaďoučkých jarních i Velikonočních motivů nesmí na našem stole přeci chybět.

 

 

Velikonoční perníčky s patchworkem

Zdobení Velikonočních perníčků za pomoci cukrářské hmoty s vyraženými květy jsme si už ukázali. Ale vyzkoušíme si patchworková vykrajovátka. Od ostatních vykrajovátek se liší tím, že mezi samotným okrajem tvaru mají ještě další členění. Docílíme tak vzoru uprostřed tvaru. Zvolili jsme si kočičky a motýlky. Na podložce si vyválíme cukrářskou hmotu, vykrojíme do tvaru vajíčka a doprostřed vytlačíme dvě kočičky. Bílkovou polevou přilepíme na perníček a vybarvíme opět potravinářskými gelovými barvami naředěnými v alkoholu. Nejčastěji se používá vodka, neboť alkohol na vzduchu rychle vyprchá. Voda by hmotu na povrchu naředila a stala by se lepivou. Nakonec přizdobíme okraje a perník je hotov. Obdobným způsobem tvoříme i koníka a motýlka.

Autor:
Publikováno: 28. 3. 2013 13:39 Nahlásit obsah
Loading...