Chraňte své dítě! 9 užitečných rad pro všechny rodiče

Chraňte své dítě! 9 užitečných rad pro všechny rodiče Zdroj: shutterstock.com

Bezpečnost dítěte by u každého rodiče měla být na prvním místě. Ještě před tím, než vaše dítko vyrazí poprvé samo do školy či do obchodu, měli byste minimalizovat riziko, že se dostane do potíží. Máme pro vás 10 užitečných rad.

Nezveřejňujte jméno

Mnoho rodičů má ve zvyku všechny věci dítěte nadepisovat jménem – školní batoh, krabičku na svačinu a podobně. Ve chvíli, kdy by cizí člověk na dítě zavolal jménem, mohl by mnohem lépe získat jeho důvěru. Místo jména na batoh raději napište: V případě ztráty volejte na toto telefonní číslo.

Domluvte si heslo

Jednou ze situací, která může nastat, je, že k vašemu dítěti přistoupí člověk, který dítěti řekne, že ho přišel vyzvednout a dovést k rodičům. Pro tyto případy (a zvláště, pokud skutečně využíváte služeb družiny a podobně) si s dítětem domluvte určité heslo a otázky, na které se zeptá.

Zdroj: shutterstock.com

Sledujte své dítě

Pokud svému dítěti věnujete chytrý telefon, využijte ho na maximum. Všechny tyto telefony již běžně disponují GPS a vám tedy stačí stáhnout si některou z aplikací, díky které budete mít přehled, kde se zrovna dítě pohybuje.

Zkuste SOS hodinky

Výhodou dnešní doby jsou vyspělé technologie, které vám mohou pomoci ochránit vaše dítě mnohem lépe. Vyzkoušet můžete dětské chytré hodinky, které mimo GPS disponují také tzv. SOS tlačítkem, které dítě využijte v případě nouze.

Naučte ho se bránit

Vaše dítě by mělo vědět, že v případě, kdy ho na ulici popadne za ruku cizinec, se má bránit všemi možnými způsoby. Naučte ho, aby v takovém případě škrábalo, kousalo, kopalo a především křičelo o pomoc.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 15. 5. 2017 12:22 Nahlásit obsah
Loading...