Finská miminka spí v krabicích. Jejich matky by neměnily

Finská miminka spí v krabicích. Jejich matky by neměnily Zdroj: Independent.co.uk

Kdybyste svým známým řekla, že vaše miminko spí v papírové krabici, klepali by si nejspíš na čelo. Jenže ve Finsku jde o všeobecný standard, nad kterým se nikdo nepodivuje. Finská miminka prostě tráví prvních pár týdnů v papírovém boxu, který je doplněn o matraci. Až z krabice odrostou, rodiče pro ně hledají jinou alternativu – nejčastěji postýlku.

Novopečení rodiče mají ve Finsku stejné startovací podmínky, a to bez ohledu na finanční zajištění, věk, barvu pleti nebo vyznání. Po narození dítěte jim stát doručí domů obrovský papírový balík, v němž najdou veškerou nezbytnou výbavu pro novorozené miminko.

Zdroj: Independent.co.uk Finští rodiče jsou tak ušetřeni stresů souvisejících s přípravou na narození svého potomka. Ve velkém papírovém boxu jsou pro jejich miminko nachystány bodýčka, overálky, dupačky, rukavičky, ponožky, čepička, ale i zimní kombinéza, malý spacák nebo župan.

Všechno dětské oblečení je v neutrálních barvách a tedy vhodné jak pro chlapečka, tak holčičku. Kromě toho v papírovém boxu nechybí ani látkové i jednorázové pleny a další hygienické potřeby, obrázková knížka a pár hraček.

Zdroj: Independent.co.uk Krabice, která ukrývá kompletní výbavu pro novorozené miminko, ovšem nepatří do koše, ale má jedno zásadní využití. Jelikož je z pevného materiálu a její dno tvoří kvalitní matrace, může pro miminko sloužit jako postýlka. Ovšem pouze po dobu několika týdnů či měsíců, dokud z ní děťátko nevyroste.

Zdroj: Independent.co.uk Tato podpora novopečených rodičů a jejich novorozených dětí je opravdu pozoruhodná. Brali byste něco takového i v Česku?

Autor:
Publikováno: 17. 5. 2018 08:00 Nahlásit obsah
Loading...