I malá pomoc může odstartovat velké změny, tak si o ni nebojte říct

I malá pomoc může odstartovat velké změny, tak si o ni nebojte říct Zdroj: shutterstock.com

Občas lidé dospějí do bodu, kdy si uvědomí, že je nebaví to, co ve svém životě dělají. A nemusí jít nutně jen o zaměstnání, ale třeba obecně o naplnění volného času nebo smyslu života. A přesně to se stalo mě, mámě od dvou dětí s milujícím manželem i skvělou prací. Něco mi ale ke spokojenosti přeci jen chybělo.

Někomu bych možná mohla připadat sobecká, že si vůbec dovolím podotknout, že nejsem spokojená - mám dvě zdravé a krásné dcerky, manžela, se kterým si rozumíme, práci, jež mě stále baví, a tři pejsky z útulku, kteří se již dávno stali nedílnou součástí naší rodiny... A přeci jen mi přišlo, že bych toho chtěla od života víc, že mi něco k úplné spokojenosti ještě chybí. Jenže osud tomu chtěl jinak a zanedlouho se mi mělo mé nevyřčené a hlavně velmi abstraktní přání splnit.

Zdroj: shutterstock.com

Byla jsem v parku na procházce s našimi pejsky, když v tom jsme narazili na už od pohledu velmi frustrovanou slečnu s odrostlým štěňátkem bígla. Pejsek ji vůbec neposlouchal, nechtěl se nechat chytit a slečna už potřebovala jít domů. Přišla jsem k ní a jako zkušená panička jsem jí pomohla nezbedu chytit. Druhý den jsme na sebe se slečnou narazily znovu, pejska měla ovšem jen na vodítku, protože se bála, aby jí opět neutekl. Bylo mi malého a energií sršícího Dennyho líto, a tak jsem slečně nesměle poradila, jak s pejskem "pracovat". Za získané informace byla evidentně ráda, protože pejska sama nechtěla, zdědila ho po zesnulé babičce a bylo jí ho líto dát do útulku.

Začaly jsme se v parku pravidelně potkávat a mě vždy těšilo, že můžu Evě poskytnou mé zkušenosti ohledně výchovy. Doporučila jsem jí, ať vyzkouší psí školku, ale prý už tam s Dennym byli a moc se jim tam nelíbilo a jiná už v našem městě bohužel nebyla. Eva, nejprve nejspíš ze srandy, prohodila, že zato ke mě by se lidi i pejsci jen hrnuli, když to s nimi tak umím, takže bych si měla jednu školku otevřít. Jenže když tuto poznámku párkrát zopakovala, uvědomila jsem si, že by mě to vlastně moc bavilo. 

Zdroj: shutterstock.com

Už odmala jsem byla obklopena zvířaty, mé dcery k tomu také vedu a naše "útulňáčky" i práci s nimi miluji nade vše. Tak proč se tomu nevěnovat víc? Nejprve jsem během léta začala pořádat po večerech společné venčení v parku. Když někdo potřeboval poradit s výchovou pejska, ráda jsem se toho ujala. Jenže s příchodem podzimu se začaly dny zkracovat a pejskařů na venčení ubývalo. Stále ve mě ale hlodala představa svojí psí školky, kde bude útulno, vše co je k výcviku potřeba a hlavně řád, který nejen pejsci potřebují ze všeho nejvíce. Jenže kde na to vzít?

S manželem jsme se neměli špatně, ale jak už jsem se zmiňovala výše, něco mi poslední dobou chybělo k naplnění. A myšlenka na to, že bych mohla mé "psí" zkušenosti předávat i dále mě moc těšila. Proč bych si teda nemohla udělat takovou větší radost a splnit si svůj nový sen? Věděla jsem, že za tím bude spoustu obíhání, zařizování, shánění a také nemalý kapitál. Rodina byla z nápadu psí školky nadšená, něco jsme měli i našetřeno, ale stále to nebylo dost. Kamarádka mi dala tip na bezúročnou půjčku START od Providentu. O půjčku jsem velmi snadno zažádala online. Peníze jsem dostala hned po podpisu smlouvy přímo na ruku, a jelikož šlo o mou první půjčku, nemusela jsem ani platit úroky. Hned jsem se tedy mohla věnovat zařizování mé vysněné psí školky.

Zdroj: shutterstock.com

Dnes už mám půjčku Provident START dávno splacenou a dvakrát v týdnu se v mé psí školičce učí skotačit více než dvacet pejsků. Já jsem spokojená, rodina má ze mě radost, dcerky samozřejmě i z přísunu roztomilých štěňátek, se kterými se mohou ve školce mazlit. Já jsem si ale hlavně uvědomila, že je třeba vzít věci do vlastních rukou a nespoléhat se jen na to, co nám náhoda přinese do cesty. Vždyť i malá pomoc může odstartovat velké změny, tak si o ni nebojte říct a včas si začněte plnit své sny.

Autor:
Publikováno: 7. 11. 2018 10:21 Nahlásit obsah