Máte své dítě na Facebooku? Psychologové to nedoporučují!

Máte své dítě na Facebooku? Psychologové to nedoporučují! Zdroj: Shutterstock.com

Trend mít profil na sociálních sítích se začíná dostávat i do řad rodičů a v některých případech i prarodičů. Jenže podle psychologů to, že máte své dítě, jak se říká „v přátelích“, může být obrovská chyba. Ptáte se proč?

Poté, co můžete neustále sledovat činnosti vašeho potomka na sociálních sítích, najednou uvidíte fotografie, které se mu líbí, hudbu, kterou sdílí, ale také i to, jak které příspěvky komentuje.

Jistě chápeme, že každý rodič má strach o své dítě a v dnešním světě je kyberšikana velmi rozšířená, jenže raději než to, abyste své dítě neustále kontrolovali, raději mu vysvětlete veškerá rizika, která s sebou jeho sdílené příspěvky i fotografie nesou. A také i to, že pokud je osloví neznámá osoba právě přes sociální sítě, je důležité, aby vám to okamžitě sdělily a především, aby se s nikým nescházely.

Zdroj: Shutterstock.com A co se týče fotografií, zkuste svému dítěti také vysvětlit, že není ani žádoucí, aby komukoliv posílal a v krajních situacích i sdílel své polonahé fotografie či opilecké fotky z nejrůznějších akcí. Zkuste mu to podat tak, že později, když to bude nejméně čekat, mohou tyto fotky opět vykouknout na světlo a zkazit mu tím třeba i kariéru.

Ovšem pokud už tedy svého potomka máte na sociálních sítích, pamatujte na jedno – nikdy jej nekontrolujte! Nenavštěvujte pravidelně jeho profil ani profily jeho přátel. Je potřeba si uvědomit, že rodiče nejsou kamarádi svých dětí a nikdy ani nebudou. Pochopitelně si účet na sociálních sítích můžete vytvořit, avšak jen pro vaše vlastní potřeby a účely, nikoliv ke sledování dětí. A pokud už k tomu došlo, při prvním náznaku něčeho, co se vám ani trochu nezamlouvá, vycouvejte a vaše dítko si z přátel odeberte.

Tabu by pro vás také mělo být tajné přihlašování se k jeho osobním účtům a pročítání soukromých konverzací. Dřív nebo později toto jednání vyjde napovrch a vaše dítě vám již nebude věřit jako dřív a jak jistě víte, ztracená důvěra se jen těžko získává zpátky.

Autor:
Publikováno: 12. 6. 2017 13:17 Nahlásit obsah