První školní den jako velký zážitek. Fotky před a po ukazují natěšené a následně zklamané děti

První školní den jako velký zážitek. Fotky před a po ukazují natěšené a následně zklamané děti Zdroj: Boredpanda.com

Vzpomínáte si na svůj první školní den? Určitě jste do školy šli s velkým očekáváním, protože šlo o přelomovou věc ve vašem životě. První školní den také letos absolvují desetitisíce českých školáků. Jenže jaké pocity to v nich vyvolá? Nápovědou mohou být fotky před nástupem do školy a bezprostředně po něm, ze kterých přímo prýští emoce.

Většina dětí se nemůže dočkat, až poprvé usedne do školních lavic. Prvňáčky letos čeká jejich školní premiéra přesně 1. září. Pokud jste rodiči předškoláčka, ze kterého se stane čerstvý školák, jistě teď bojujete s nervozitou z toho, co bude.

Také děti jsou nabité spoustou emocí. Do školy se většina z nich těší. Jak dokazují srovnávací fotky, které zveřejnil portál Bored Panda, prvňáčci vcházejí poprvé do školní budovy natěšení, plní širokých úsměvů a rozzářených očí. Fotky po však ukazují, že pár hodin poté může být situace naprosto jiná.

Prvňáčci, kteří vyšli ze školy, působí vyděšeně, traumatizovaně a tak trochu v šoku. Možná, že jim došlo, že tady končí legrace a že se budou muset místo hraní s hračkami učit. A to minimálně dalších devět let. Jenže netuší, že poté je čeká škola ještě těžšího kalibru, kterým je střední škola, nebo případně učiliště.

Prohlédněte si následující fotogalerii, ve které najdete srovnávací fotky dětí před jejich školní premiérou a po ní. Jejich výraz mluví doslova za vše. Když se zamyslíte, prožívali jste první školní den stejným způsobem?

Galerie První školní den První školní den Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 31. 8. 2020 10:00 Nahlásit obsah