Vánoční dárky, které jsme dostávali za socialismu: Milovali jsme Mončičáky i retro sadu kadeřnice

Vánoční dárky, které jsme dostávali za socialismu: Milovali jsme Mončičáky i retro sadu kadeřnice Zdroj: Shutterstock.com

Vzpomenete si na to, za kterého vánočního dárku jste měli jako děti největší radost? Pokud jste své první krůčky do života udělali ještě za socialismu, vaše dárky se jistě velmi lišily od těch, které nyní dostávají dnešní děti. Abyste si zavzpomínali, přinášíme vám ochutnávku hraček, které pod stromečkem běžně nacházely děti za minulého režimu.

Děti jsou nadšené z každé hračky

Štědrý den i Štědrý večer vypadají desítky let v českých rodinách stejně. Ráno zdobíme vánoční stromeček, přes den držíme půst, abychom večer viděli zlaté prasátko, během večera zasedneme ke slavnostně prostřenému štědrovečernímu stolu a poté, co rozkrojíme jablíčko, se pustíme do rozbalování vánočních dárků pod stromečkem.

Děti jsou stále stejné a vždy jsou nadšené z hračky, kterou je Ježíšek podaroval. I když se v současnosti mohou těšit z pestřejší nabídky hraček nežli v dobách dávno minulých, radost v dětských očích je stále stejná. Jedna věc je ovšem jiná.

Retro hračky za socialismu: Která byla vaše nejoblíbenější?

Za socialismu snad všechny děti dostávaly od Ježíška skoro totéž. Pokud jste tedy vyrůstali v minulém režimu, retro hračky v následující galerii vám budou velmi blízké a je pravděpodobné, že jste je objevili pod stromečkem i vy. Ať už šlo třeba o plastový set kadeřnice, retro autodráhu nebo koupací set s panenkou.

Prozradíte nám do komentářů, jaká byla nejoblíbenější hračka vašeho dětství, kterou jste našli pod vánočním stromečkem?

Galerie Socialistické retro hračky Socialistické retro hračky Prohlížet galerii

Autor:
Publikováno: 23. 12. 2019 11:53 Nahlásit obsah