Žena dodržuje neobvyklou vánoční tradici: I vám se bude líbit

Žena dodržuje neobvyklou vánoční tradici: I vám se bude líbit Zdroj: Magnolia.com

Rozkrajování jablíčka, pouštění lodiček v ořechových skořápkách, házení střevícem... To je vánoční klasika. Některé rodiny si však vytvořily i vlastní tradice, bez kterých by si Vánoce vůbec nedokázaly představit. O svou neobvyklou rodinnou tradici se podělila i americká blogerka Joanna Gainesová. A nám se její vánoční rodinná tradice moc líbí!

Mladá americká maminka Joanna Gainesová, která v sobě rozhodně nezapře velkou dávku kreativity, se na svém blogu Magnolia.com svěřila s nádhernou rodinnou vánoční tradicí, která osloví snad každého z vás. Prozradila, že každé Vánoce zdobí se svým manželem a svými dětmi celkem dva stromečky. Ovšem každý z nich velmi neobvyklým způsobem.

Zdroj: Magnolia.com "První z nich zdobíme velmi jednoduše. Obalíme jej světelnými řetězy a dozdobíme lesklými, do stříbrna laděnými ozdobami,"  popisuje Joanna.

Druhému vánočnímu stromku celá její rodina říká "rodokmen". Tento strom prostřednictvím speciálních vánočních ozdob vyjadřuje 15letý příběh celé Joanniny rodiny.

Zdroj: Magnolia.com "Tuto tradici započala moje tchýně ihned poté, co jsem si vzala jejího syna. Darovala mi tehdy krásnou vánoční ozdobu. Strašně se mi to zalíbilo. Od té doby dávám  každým rokem svému manželovi i svým dětem vánoční ozdobu, která je určitým způsobem spojená s daným životním obdobím. Na tuto ozdobu vždycky napíšu jméno a datum," prozrazuje mladá americká maminka.

Zdroj: Magnolia.com A když nastane čas Vánoc, Joannina rodina věší sbírku těchto ozdob, jež nashromáždili za celých 15 let společného rodinného života, na vánoční stromeček. Stromeček dále doplňují o ozdoby, které v průběhu roku vyrobili coby rodina vlastníma rukama.

Zdroj: Magnolia.com Jak Joanna říká, když se pak podívá na stromek, vidí příběh své rodiny. A moc se jí líbí, jak se ozdoby každým rokem rozrůstají. "Ty ozdoby jsou zkrátka jako snímky našeho života, který spolu jako rodina sdílíme už 15 let," usmívá se kreativní maminka.

Dodržujete u vás doma také nějakou neobvyklou rodinnou vánoční tradici? Podělíte se o ni s námi?

Autor:
Publikováno: 19. 12. 2018 10:00 Nahlásit obsah