14 děsivých halloweenských masek z dávné minulosti

14 děsivých halloweenských masek z dávné minulosti

Každým dnem se přibližuje konec října, doba, kdy se v západních zemích slaví svátek Halloween. Ačkoliv je u nás o „předvečeru Všech svatých“ slyšet převážně v posledních letech, jedná se o svátek s velice dlouhou tradicí. Koukněte se, jak vypadaly halloweenské masky v dávné minulosti. Běhá z nich mráz po zádech.

Dnes se děti i dospělí strojí za slavné filmové příšery, hororové postavy, ale někdy i za vtipné figurky např. z animovaných seriálů. Ženy chtějí často i v tento strašidelný den vypadat co nejpřitažlivěji a tak volí kostým sexy čarodějky nebo třeba upírky. Za halloweenskou masku dnes lidé utratí nemalý peníz. Často si ji celou prostě jen koupí v obchodě či objednají přes internet, kde je opravdu z čeho vybírat. Nešetří se šminky, rekvizitami ani umělou krví.

Dříve tolik možností nebylo. Převleky nebyly tak honosné a vyumělkované jako dnes. Tehdy si lidé halloweenské masky vyráběli vlastnoručně doma na koleni a převlékali se nejčastěji za tradiční strašidla z lidového vyprávění. Co se děsivosti týče, mohou tyto staré halloweenské masky směle konkurovat i těm nejdokonalejším současným výtvorům... Přesvědčte se sami v naší galerii hrůzy. Fotografie pochází z anonymní sbírky konce 19. a začátku 20. století.

strana 1 / 7
Autor:
Publikováno: 27. 10. 2013 00:00 Nahlásit obsah