5 zaplétaných účesů, které zvládnete i vy

5 zaplétaných účesů, které zvládnete i vy Zdroj: Shutterstock.com

Chcete se blýsknout nevšedním účesem? Ať už máte dlouhé nebo polodlouhé vlasy, vyzkoušet můžete třeba zaplétané účesy, které se v poslední době opět těší velké oblibě. Velký plusem je, že vlasy si tímto způsobem zvládnete upravit hravě sama a navíc - při správné kombinaci oblečení - můžete působit jak elegantním, tak ležérním dojmem.

Francouzský cop

Francouzský cop je stará dobrá klasika, která ovšem nikdy neztratila na aktuálnosti a dá se skvěle kombinovat se všemi módními trendy. Upletete si jej tak, že si nejprve do hladka učešete vlasy a poté si od čela až po temeno oddělíte vlasy ve tvaru V. Tyto vlasy rozložte do tří pramenů a přehoďte je celkem třikrát přes sebe způsobem, jako kdybyste dělala klasický cop. Poté k jednotlivým pramenům z obou stran hlavy postupně přidávejte menší množství vlasů. Tímto způsobem pleťte až do konce.

Zdroj: Goodhousekeeping.com

Obrácený francouzský cop

Obrácený francouzský cop, zvaný taktéž holandský, zaplétáte na podobném principu jako francouzský cop. Rozdíl tu ale je: jednotlivé prameny vlasů zaplétáte ze spodu. I když to na první pohled vypadá složitě, ve skutečnosti jde o celkem jednoduchý typ účesu.

Zdroj: Goodhousekeeping.com

Cop zaplétaný kolem hlavy

Angličtina má pro tento druh účesu, který je v poslední době trendy hlavně mezi celebritami, výraz halo braid. Tento stylový účes zvládnete za pár minut a vyrazit s ním budete moci klidně do společnosti! Vlasy si začněte kolem hlavy zaplétat formou obráceného francouzského copu od svého zátylku, pokračujte směrem doleva - tedy po směru hodinových ručiček. Až kolem dokola zapletete všechny svoje vlasy, konec účesu nezapomeňte zajistit sponou.

Zdroj: Goodhousekeeping.com

Francouzský cop zaplétaný odspodu

Tento účes vytvoříte jednoduše tak, že své vlasy začnete formou francouzského copu zaplétat odspodu (tj. od zátylku) nahoru. Na temeni hlavy pak vlasy stáhněte do copu, efektně je zatočte a nezapomeňte zajistit třeba sponkou. A stylový účes je na světě!

Zdroj: Goodhousekeeping.com

Extra nadýchaný francouzský cop

Na pravé či levé straně si zapleťte klasický francouzský cop. Prameny ale příliš neutahujte. Po zapletení cop ještě mírně povolte prsty, bude tak vypadat objemněji. Celý účes zafixujte lakem na vlasy.

Zdroj: Goodhousekeeping.com

Autor:
Publikováno: 29. 12. 2017 15:48 Nahlásit obsah