Domácí barvení vlasů: Díky těmto trikům budou vaše vlasy vypadat jako ze salonu

Domácí barvení vlasů: Díky těmto trikům budou vaše vlasy vypadat jako ze salonu Zdroj: Shutterstock.com

Které z nás by se nelíbilo, kdyby o nás pravidelně pečoval profesionální kadeřník? Ovšem často nám chybí čas i peníze, a tak se uchylujeme k domácímu barvení vlasů. I tak mohou naše vlasy vypadat, jako bychom právě vyšly z kadeřnického salonu. Aby měla naše hříva dokonalou barvu a byla bez jediné chybičky, stačí se držet následujících rad.

Vlasy si barvěte 24 hodin po umytí

Svým vlasům byste měla věnovat péči ještě před samotným barvením. Proto si je den předem umyjte a naneste na ně i výživnou vlasovou masku. Před barvením se ale vyhněte stylingovým přípravkům jako lakům a tužidlům. Vlasy musí být k barvení naprosto čisté.

Změna maximálně o dva odstíny

Není tajemstvím, že víc než 60 procent žen a dívek si vlasy barví doma. Nedoplňují pouze původní barvu, ale rády experimentují. Pokud se ale chcete vyhnout šoku z extrémní vlasové proměny, držte se rady vlasových expertů, která zní: Doma si na vlasy nanášejte barvu, která je maximálně o dva odstíny tmavší nebo o dva odstíny světlejší nežli vaše původní barva.

Mějte po ruce odpovídající počet balení barvy

Máte krátké vlasy, vlasy po ramena, nebo vlasy do půl zad? V tom případě byste si měla pořídit odpovídající počet balení barvy na vlasy. Krátkovláskám každopádně stačí jedno balení, dlouhovlásky by měly mít po ruce rovnou dvě.

Zdroj: Shutterstock.com

Barvu na vlasy nejprve otestujte

Pokud chcete vyzkoušet nový odstín, barvu si nejprve otestujte třeba na pramínku vlasů schovaném v zátylku. Když si budete ještě před barvením zastřihovat vlasové konečky, barvu můžete otestovat přímo na nich. Díky testování se vyhnete tomu, že barva na vašich vlasech chytne do jiného odstínu, než jste původně chtěla.

Vlasy si barvěte nahá nebo ve starém oblečení

Barva na vlasy dokáže pěkně zaneřádit oblečení, fleky barvy pak z něj dostanete jenom velmi těžko. Proto se barvěte nahá. Jestli to ale není váš styl, vezměte si na barvení staré oblečení - třeba starou košili nebo šaty.

Balzám na rty vám pomůže i při barvení

Není nic horšího, než mít po barvení čelo špinavé od barvy. A že to jde smýt jenom horko těžko! Obarvenému čelu předejdete tak, že podél vlasové linie natřete v silné vrstvě balzám na rty nebo jelení lůj. Ochráníte tak kůži před barvou. 

Začněte u kořínků

Vlasy u kořínků potřebují vždy nejvíc barvy. Proto barvu vždy aplikujte směrem od kořínků ke konečkům. Aby se vám barva u kořínků nanášela co nejlépe, vypomožte si širokým plochým štětcem na barvení vlasů.

Zdroj: Shutterstock.com

Použijte dvě zrcadla

Abyste barvu po celé hlavě nanesla opravdu rovnoměrně, použijte dvě zrcadla. Díky nim můžete zkontrolovat, že barvení probíhá naprosto v pořádku. Kromě klasického koupelnového zrcadla můžete použít také kosmetické zvětšovací zrcátko s pohyblivým ramenem.

Po barvení si své vlasy nemyjte alepoň dva dny

Barevným pigmentům ve vašich vlasech byste měla dát čas na ustálení. Proto si po barvení alespoň dva dny své vlasy nemyjte. Pokud trpíte na mastné vlasy a potřebujete si mýt vlasy každý den, a tudíž toto pravidlo nemůžete dodržet, použijte místo vody alespoň suchý šampon.

Používejte přípravky pro barvené vlasy

Aby vám vaše barva vydržela co nejdéle, používejte kosmetické přípravky určené pro barvené vlasy. Ať už jde o speciální šampon, kondicionér nebo masku, které pomáhají ve vlasech udržovat barevné pigmenty. Abyste si udržela barvu, než se opět vrhnete na barvení, můžete barevném pigmety ve svých vlasech oživit také speciálními tónovacími šampony - na výběr máte hned z několika odstínů.

Autor:
Publikováno: 10. 10. 2018 16:58 Nahlásit obsah