Nevěřte reklamám na šampony: Vlasy jako modelka ze spotu nikdy mít nebudete

Toužila jste někdy po tom, aby vaše vlasy vypadaly jako z reklamy na značkový šampon? Věřte tomu, že tak husté, dlouhé a zářivé vlasy jako modelka z reklamy mít nikdy nebudete. Reklamní tvůrci se při natáčení těchto spotů dopouštějí v zásadě jednoho velkého podvodu. Kosmetická firma Suave vyšla s kůží na trh a ukázala, jak to ve skutečnosti je.

Jistě jste si všimla, že modelky v reklamách na šampony mají neuvěřitelně dokonalé vlasy. Podle výzkumu společnosti Suave, která je také výrobcem kosmetiky a samozřejmě i šamponů na vlasy, těmto reklamám věří až 74 procent žen ve věku 18 až 34 let.

Jenže skutečnost je jiná. Kosmetické společnosti ve svých reklamách obelhávají své zákaznice, neboť modelky rozhodně dokonalou hřívu nemají. Aby jejich vlasy vypadaly bezchybně, jsou během natáčení reklamy používány určité podvodné triky.

Jde nejen o prodlužování vlasů nebo používání příčesků, modelkám jejich stylisté vkládají do vlasů také pěnové výplně, aby tak dosáhli lepšího objemu. Aby se vlasy modelky mohly jako by vlnit ve větru, bývá k jejich konečkům během natáčení reklamy dokonce připevněn rybářský prut.

Všechny tyto šílenosti, prostřednictvím kterých chtějí kosmetické firmy přesvědčit ženy, aby si koupily konkrétní značku šamponu, shrnula společnost Suave v připojeném videu. Co si myslíte o reklamách na šampony teď?

Autor:
Publikováno: 17. 4. 2018 10:00 Nahlásit obsah