AK

Administrátorka

Autorovy příspěvky (1061)

Článek
Koronavirus miluje, když se dotýkáme obličeje: Jak tomu zabránit a ochránit své zdraví
Koronavirus miluje, když se dotýkáme obličeje: Jak tomu zabránit a ochránit své zdraví Obličeje se dotkneme v průměru 16krát za hodinu. V době šíření nového koronaviru jde o nebezpečný zlozvyk, který nahrává případné nákaze. Velkým problémem ovšem je, že na svůj nos, pusu, oči či tváře často sáhneme nevědomky. Když se přestaneme dotýkat tváře, jde o jednu z nejúčinnějších obran proti koronaviru. Jak ale na to?
Článek
Karanténu jako ze zlého snu prožívají lidé v Hongkongu: Jejich byty často nemají ani 5 m²
Karanténu jako ze zlého snu prožívají lidé v Hongkongu: Jejich byty často nemají ani 5 m² Vadí vám, že musíte v době nouzového stavu sedět doma, kde máte home office nebo se staráte o děti? Jestli se ve svém bytě či v domě, odkud se jednou denně jdete projít do přírody, cítíte jako ve vězení, musíme vás vyvést z omylu. Jako ve vězení se totiž cítí lidé v Hongkongu. Ve svých miniaturních bytech často nemohou udělat ani krok.
Článek
Přenáší se koronavirus na bankovkách? WHO tvrdí, že ne
Přenáší se koronavirus na bankovkách? WHO tvrdí, že ne Platba v hotovosti je v době pandemie koronaviru problematickou záležitostí. Řada obchodníků na místo bankovek či mincí upřednostňuje bezkontaktní platbu kartou. Světová zdravotnická organizace (WHO) však vyvrací tvrzení, že by bankovky či mince přenášely COVID-19. Podle WHO je však dobré si po kontaktu s penězi umýt ruce.
Článek
Gelové nehty: Jak je sundat v domácích podmínkách bezpečně a rychle
Gelové nehty: Jak je sundat v domácích podmínkách bezpečně a rychle Co s odrostlými gelovými nehty? Většina z nás si je nechává odborně sundávat v salonu. Vzhledem k současné situaci je však návštěva profesionální manikérky v nedohlednu. Poradíme vám, jakým způsobem si gelové nehty odstraníte sama v domácích podmínkách. Není to tak složité, jak se na první pohled zdá.
Článek
Koronavirus poškozuje plíce i zdravému člověku. Lékař Keith Mortman natočil 3D video, které to dokazuje
Koronavirus poškozuje plíce i zdravému člověku. Lékař Keith Mortman natočil 3D video, které to dokazuje Není to tak dlouho, kdy se tvrdilo, že koronavirus má podobné příznaky jako chřipka. Události posledních dnů a týdnů nás však přesvědčují, že to tak vážně není. O tom, jak vážně dokáže koronavirus zničit plíce i u jinak zdravého člověka, svědčí také 3D video, které vzniklo ve fakultní nemocnici v americkém Washingtonu.
Článek
Jižní Koreji se daří brzdit šíření nového koronaviru. Poučila se z epidemie MERSu v roce 2015
Jižní Koreji se daří brzdit šíření nového koronaviru. Poučila se z epidemie MERSu v roce 2015 Jižní Korea se pro mnohé státy světa stala vzorem boje proti pandemii koronaviru. Tento padesáti milionový stát proti rychlému šíření nového koronaviru bojuje pomocí systému masivního testování. Jihokorejské úřady tak mohou v zárodku odhalit velkou část nakažených a díky tomu včas zasáhnout.
(1055) Načíst více