Dědečkovi se podařilo zachránit z hořícího domu malou kočičku. Nic jiného mu ale nezůstalo…

V zimních měsících jsou stále častějším jevem požáry domů, jak z důvodu neudržovaných komínů, tak také kvůli špatnému zacházení s kamny. Oheň je sice dobrý sluha, ale špatný pán.

Když se 83letý pán Ali Mese žijící v turecké provincii Ordu rozhodl, že si rozdělá oheň v kamnech pomocí petroleje, netušil, co bude následovat. Oheň se náhle rozšířil takovou rychlostí, že pan Ali stačil naštěstí vyběhnout na ulici, ale dům úplně lehl popelem.

Požár mu zcela zničil vše, co měl, včetně jeho slepic a milovaných koček. Jako zázrakem přežila jenom jedna kočička. Zoufalý a zdrcený dědeček neskrýval slzy dojetí a kočičku, která mu jako jediná ze všeho co měl, zůstala, neopustil, ani když byl na ošetření v nemocnici. Nedokázal se s ní rozloučit byť jen na chvíli. Tento dojemný a velmi smutný příběh má naštěstí dobrý konec, protože turecké úřady přislíbily Alimu i jeho kočičce pomoc.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 23. 2. 2018 09:36 Nahlásit obsah