Kalifornský pár našel při procházce poklad za 200 miliónů korun. Podívejte se, jak ho našli!

Kalifornští manželé si při venčení psa všimli plechovky, která čněla ze země. Měli velké štěstí, na svém pozemku totiž našli vzácné mince z období zlaté horečky. Odborníci jejich cenu nyní odhadli na víc než deset milionů dolarů, tedy zhruba 200 milionů korun. Takový nález se opravdu vyplatí...

Celkem 1 400 zlatých mincí z druhé poloviny 19. století je v téměř perfektním stavu! Podle numismatika z firmy Kagin's Davida McCarthyho pár poklad našel v osmi zrezivělých plechovkách na svém pozemku loni v dubnu. "V minulosti se ve vracích lodí našly tisíce zlatých mincí ve velmi dobrém stavu, ale takový zakopaný poklad je něco neslýchaného," prohlásil McCarthy. "V Severní Americe jsem ještě nikdy neviděl mince takové hodnoty a v takovém stavu jako tady." 

Nálezci si přejí zůstat v anonymitě, bojí se totiž, že by na jejich pozemek začaly proudit davy lovců pokladů. Po nálezu první plechovky začali hledat i v okolí. Na několika místech své zahrady pak našli mince vyražené v letech 1847 až 1894!

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Publikováno: 16. 2. 2017 11:54 Nahlásit obsah