Malý chlapec zachránil své spolužáky, když řidič školního autobusu při plné rychlosti omdlel

Známe to všichni, když cestujeme autobusem, tak spoléháme na řidiče a málokdy si uvědomujeme, že také oni jsou pouze lidi a že i jim se může něco stát. Náhlá nevolnost, závrať nebo srdeční příhoda. Co ale dělat, když je autobus plný dětí a řidič ztratí za jízdy vědomí? Přesně to se stalo a jak to dopadlo?

Většina lidí by v takové situaci asi zpanikařila, natož malí chlapci. Když za jízdy v plné rychlosti řidič školního autobusu náhle omdlel, školáci zůstali v šoku až na jednoho, který jednal pohotově, a tak své kamarády zachránil. Jenom díky jeho včasné reakci. Když totiž zjistil, že řidičovo tělo bezvládně leží za volantem a autobus v tu chvíli nikdo neřídí, rozběhl se na místo za volantem a řízení převzal do vlastních malých rukou. Bravurně si poradil a zároveň se snažil probrat řidiče z bezvědomí. Jeden z jeho kamarádů mu rychle přiběhl na pomoc a společně zachránili jak své spolužáky, tak i řidiče, kterému přivolali záchranku, a ta jej následně odvezla do nemocnice. Jejich statečnost a duchapřítomnost je obdivuhodná.

Chlapec, který dokázal autobus bezpečně řídit a zastavit, se stal hrdinou a mnozí i dospělí si z něj mohou vzít příklad. Podívejte se na video, ze kterého opravdu běhá mráz po zádech, když si představíte, jak by vše dopadlo nebýt chlapcova rychlého zásahu.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 25. 10. 2018 10:47 Nahlásit obsah