Miminko se narodilo z nejdéle zmrazeného spermatu na světě! Malý Xavier je chlapík k pohledání!

Řadě velmi mladých pacientů s rakovinou lékaři doporučí, aby si nechali zmrazit sperma pro případ, že budou chtít jednou mít děti. Australan Alex Powell lékaře poslechl a ve svých patnácti letech si nechal zamrazit ejakulát. Psal se rok 1991. Teprve loni spermii rozmrazili a použili k umělému oplození. A úspěšně!

Alex na počátku devadesátých let trpěl Hodgkinovým lymfomem a čekala ho operace a chemoterapie, která podle lékařů znamenala také neplodnost. Proto ho poslali na toaletu se zkumavkou, aby si odebral ejakulát. Ten mu pak zamrazili pro případ, že bude jednou chtít děti. Předloni se s partnerkou Vi rozhodl, že potomka mít budou. A umělé oplození z třiadvacet let starého ejakulátu bylo úspěšné.

Xavier byl počat po roce pokusů o umělé oplození a narodil se 17. června tohoto roku. „Pro mě je to takový pocit, který máte v životě, kdy chcete každý moment, který můžete, prožít znova,“ prohlásil Powell v rozhovoru pro Nine News. Jeho syn teď bude zapsán v Guinnessově knize rekordů jako dítě počaté z vůbec nejstarší spermie!

Jaké jsou vaše dojmy, když se díváte na toto video? Rádi bychom to od vás slyšeli, tak nám je napište do komentářů níže. A pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Publikováno: 7. 2. 2017 09:00 Nahlásit obsah