Mladá žena trpěla poporodními depresemi. Přístup sestry je zarážející

Poporodní deprese mohou potkat každou maminku a vůbec nezáleží na tom, zda se jedná o první, či třetí porod. Každá maminka se na příchod svého dítěte těší, ale někdy opravdu přijdou problémy, které nelze předvídat. Tím nejdůležitějším krokem k naprostému uzdravení je, že si maminka uvědomuje své potíže a vyhledá pomoc.

A na koho se obrátit? Samozřejmě na lékaře. Mladé ženě jménem Jassica Porten z Kalifornie se narodilo krásné zdravé dítě, dcera Kiry. Po nekomplikovaném porodu ale začala Jassica trpět poporodní depresí. Svou nemoc si uvědomovala a rozhodla se okamžitě jednat a vyhledala odbornou pomoc. Při poporodní kontrole se obrátila s důvěrou na sestřičku, které popsala své pocity, nutkavé myšlenky týkající se její narozené dcerky a požádala zdravotní sestru o pomoc. Jenže vše dostalo nečekaný a hlavně rychlý spád.

Sestra, jakmile si vyslechla maminku, odešla z ordinace se slovy, že se jde poradit s lékařem. To ovšem byla lež. Sestra zavolala na mladou maminku policii. “Když přišla policie, bylo jim jasné, že nejsem blázen a že dětem bych nikdy neublížila. Jelikož jsem měla v autě autosedačku s Kirou, museli jsme vyřešit, jak nás odvezou. Dovolili mi jet vlastním autem, vždyť přece nejsem žádný šílenec,” řekla Jassica.

Policisté nakonec mladou maminku i s miminkem pustili domů. Jassica se rozhodla zveřejnit svůj hrozný zážitek na internetu hlavně proto, aby poukázala na nedostatek profesionality zdravotní sestry, která se takto zachovala. Příspěvek získal velkou popularitu a to nejenom od maminek. V současné době Jassica rozjíždí neziskovou organizaci, která bude podporovat vzdělávání zdravotnického personálu i lékařů, aby se už nic podobného nestalo jiné mamince, která se místo pomoci dočká zatčení.

(Zdroj použitých fotografií: independent.co.uk)

Autor:
Publikováno: 4. 4. 2018 22:33 Nahlásit obsah