Namočení nehtu do drinku může odhalit násilníka

Zní to jako úplné sci-fi, ale existuje série laků na nehty, které dokážou odhalit potenciálního násilníka. Tento vynález navrhli studenti ze Severní Karolíny. Laky na nehty mohou mladé dívky ochránit před znásilněním, loupežemi a jinými zločiny. Netušíte, jak to celé funguje?

Násilníků, kteří na párty přimíchají mladým dívkám do nápojů drogy, je stále více. Sledují tím kráděž nebo případné znásilnění. Mladé dívky o droze v nápoji nevědí a ráno se probouzejí s nicotnými vzpomínkami na předešlý večer. Následně zjistí, že jim chybí hotovost a kreditní karty a v nejhorším případě i to, že byly znásilněny.

Aby se předcházelo těmto nechutným situacím, vynalezli čtyři studenti speciální průsvitný lak na nehty, který reaguje na drogy! Pokud si ho potenciální oběť nanese na nehty, může předejít mnoha problémům. Lak reaguje na drogu přímým kontaktem. Aby se tedy oběť přesvědčila, zda je její nápoj „čistý“, stačí, když před prvním douškem ponoří do nápoje jeden  nalakovaný prst. V případě, že je v nápoji přimíchána nějaká omamná látka, lak se zbarví do tmava. Podívejte na to!

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Publikováno: 13. 6. 2017 09:47 Nahlásit obsah