Narodilo se dítě, které nemá nos. Je nádherný, říká dojatá matka.

V americkém státě Alabama se narodilo dítě s velmi vzácnou vadou, kterou trpí jen pár desítek lidí po celém světě. Malý Eli nemá nos. Jeho matka však v rozhovorech říká, že jí to vůbec nevadí a její syn je pro ni dokonalý. Nos si prý může nechat postupem času přidělat, až bude mít za sebou pubertální růst.

Matka malého Eliho měla hned po porodu pocit, že něco není v pořádku a začala na doktora v obavách křičet. Lékař ji však chlácholil, že její dítě je naprosto zdravé a bez chybičky. „A pak jsem vykřikla: Nemá nos!" vzpomíná na první okamžiky po porodu Brandi McGlatheryová. 

Novorozenec, který přišel na svět 4. února v alabamském městě Mobile ihned začal dýchat ústy. Fakt, že nemá nos, ho podle jeho matky „vůbec nevyvedl z klidu“. Eli se narodil se vzácnou vrozenou vadou nazývanou kompletní arrhinie, kterou je postiženo jen asi 40 lidí. Až bude mít Eli za sebou pubertu, může bez problému podstoupit operaci, během které mu lékaři nosní dutiny vytvoří. Do té doby ho chce jeho matka jakýchkoliv zbytečných zákroků ušetřit...

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Publikováno: 3. 3. 2017 08:56 Nahlásit obsah