Něco neskutečného a šokujícího. 5 příběhů dětí, která vychovala zvířata

Kdo by neznal příběh o Tarzanovi nebo Mauglím. Jejich osudy byly mnohokrát uvedeny na filmovém plátně, ale vždy se jednalo o fantazii. Tohle jsou však skutečné příběhy jak z dob minulých, tak těch nedávných.

Případy, kdy smečka zvířat mezi sebe přijme lidské mládě, jsou sice vzácné, ale nejsou ojedinělé. Problém nastáva ve chvíli, kdy jsou tyto divoké děti objeveny, a lidé se snaží opět je začlenit do společnosti. Nesocializované děti pak velmi těžko doženou zaostalost ve vývoji a jejich socializace je složitá. Často pak stejně zůstávají závislí na péči ostatních a samostatnosti se mnohdy nenaučí. Nebylo by jim nakonec mezi svou smečkou lépe?

Podívejte se na tohle video a dáte nám jistě za pravdu, že zde se zvířata zachovala daleko lépe, než mnozí tzv. “rodičové”! To, že lidé dokážou být velmi bezohlední a lhostejní jak ke svému okolí, tak i ke svým vlastním dětem, už dávno víme. Nedokážeme ovšem pochopit rodiče, kteří vyhodí vlastní malou dcerku z domu a ta pak nakonec žije několik let někde na dvoře společně se smečkou psů nebo matku milující své ptactvo více než vlastního syna, kterého považovala za dalšího mazlíčka.

Následujících pět příběhů vás přesvědčí o tom, že děti mají, na rozdíl od nás dospělých žíjících v moderní době, tak silně vyvinuté základní instinkty, že se přizpůsobí jakýmkoli podmínkám. 

Autor:
Publikováno: 22. 1. 2018 12:07 Nahlásit obsah