Pokud budete v obchodě a něco rozbijete, udělejte TOHLE. Může vám to dost zachránit peněženku!

Na světě je celá řada obchodů, kde se pomalu ani v uličce nemůžete otočit, a může se tak stát, že omylem něco rozbijete. První vás napadne samozřejmě fakt, že máte ihned vyděláno a o něco lehčí peněženku, aniž byste si něco vzali domů. To ale tak úplně nemusí být pravda!

Platí totiž to, že pokud osoba způsobí škodu, ale škoda nebyla způsobena přímo jejím zaviněním, tak je osvobozena. U své obhajoby můžete začít tím, že pokud nejsou regály zajištěny ochrannou lištou a vy omylem něco rozbijete s nákupním vozíkem, není to vaše vina, ale vina obchodníka. Produkty by totiž měly být v regálech stabilně umístěné, zejména pokud je řeč o křehkých věcech.

Dále platí to, že mezi regály by měla být vzdálenost minimálně 1,4m, což se pak ještě upravuje rozlohou obchodu:

1,4m do rozlohy 100m2
1,6m na rozlohu od 100 do 150m2
2m při rozloze od 150 do 400m2
2,5m na ploše větší než 400m2

Mějte prostě neustále na paměti to, že za rozbité zboží musíte zaplatit jen tehdy, pokud bude vaše vina prokázána. V jiném případě se nemáte čeho bát. Po nehodě si zkuste vše zapsat a podle toho se poté snadněji najde i videozáznam z bezpečnostní kamery. Můžete zmínit například i to, že podlaha byla kluzká. 

Pokud vás tento článek zaujal, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku, ať také ví, jak se v takové situaci zachovat!

Autor:
Publikováno: 4. 12. 2016 17:58 Nahlásit obsah
Loading...