Pokud někde uvidíte ženu, která má na krku takový přívěšek, zpozorněte. Tady máte důvod...

Násilí páchané na ženách bohužel nemá konce a stále se objevuje v mnoha krajinách světa. Samy se dokážete věrně vžít do této situace, jestli jste matkou jedné nebo i více dcer. Tím se samozřejmě strach násobí. Určitě na sobě pozorujete ten pocit nejistoty, když vaše slečna vychází za práh domu a chystá se do ulic města...

My vám dnes přinášíme video, které v sobě osahuje informace velice nadějné technologie, která by mohla případnému násilí předejít a zachránit tak mnoho žen. Yasmin Mustafa a Anthony Gold stojí za založením společnosti, kterou nazvali ROAR. Jejich filozofií bylo vymyslet produkt, který by měl zachránit ženy před násilím a zároveň by se nemělo jednat o žádnou zbraň. 

A podařilo se. Společně s pracovním týmem vymysleli zařízení, které nazvali Athena. To má tvar malé černé mince, kterou můžete bez problému připnout na váš oděv nebo také na řetízek jako přívěsek. Zařízení působí naprosto diskrétně a nebudí žádnou pozornost. Co se funkcí týče, je vybaveno tlačítkem, které je interaktivní s čísly vaší rodiny a nejbližších přátel. V případě nebezpečí stačí jen zmáčknout tlačítko přístroje, které vyšle signál GPS na mobilní telefony vaší rodiny. Ti ihned znají vaši polohu a mohou zavolat policii. Spolu s tím spustí i ohlušující alarm, který by měl okolí upozornit o dějícím se trestném činu. Co myslíte, bude mít tento vynález úspěch u žen?

Co na to říkáte? Napište nám do komentářů a pokud se vám článek líbil, nezapomeňte ho sdílet se svými přáteli na Facebooku a ostatních sociálních sítích.

Publikováno: 31. 1. 2017 19:05 Nahlásit obsah