Pokud trpíte fibromyalgií, tělo vás varuje těmito sedmi signály. Za žádnou cenu je neignorujte!

Fibromyalgie je onemocnění svalů, kloubů a vazivových tkání. Postihuje 2-8 % světové populace a může se objevit v každém věku. Fibromyalgie je častější u žen než u mužů. Vzhledem k tomu, že příznaky této nemoci se podobají běžným každodenním chorobám a neduhům, lidé často ani nepostřehnou, že jsou znamením něčeho vážnějšího...

Časem se fibromyalgie zhoršuje natolik, že může vážně ohrozit kvalitu osobního i profesního života člověka. Lidé s fibromyalgií mají velké množství příznaků, které se často u každého liší. My jsme si pro vás dnes připravili 7 příznaků, které jsou pro tuto nemoc typické, a které byste rozhodně měli znát...

Trvalá bolest celého těla

  • Části těla mohou bolet při dotyku nebo lehkém stisknutí, pacienty s fibromyalgií obvykle bolí oblast kolem klíčních kostí, horní části hrudníku, zadní část krku, střed ramen, horní část zad, horní a střední část hýždí.

Únava

  • Přetrvávající únava je dalším klíčovým příznakem této choroby. Únava je jednou z nejčastějších stížností pacientů s touto nemocí. Na rozdíl od běžné únavy, která může být popsána jako stav vyčerpání, únava související s fibromyalgií je doprovázena pocity deprese a často i vyhýbáním se sociální interakci. 

Poruchy spánku

  • Lidé s fibromyalgií mají potíže s usínáním, a když konečně usnou, tak mají potíže si zdravý spánek udržet a probouzejí se s pocitem nevyspalosti a bez energie. U pacientů s fybromyalgií na jedné straně bolest zabraňuje spánku, a na druhé straně nedostatek spánku bolest zvyšuje.

Smyslové přetížení

  • Lidé, kteří trpí fibromyalgií jsou často citliví na nízké teploty, hluk, jasné světlo i pohyb. Ve skutečnosti je tento komplex poruchou spojenou s vyšší chemickou citlivostí (jsou přecitlivělí na některé chemické látky a vůně).

Syndrom dráždivého tračníku

  • Syndrom dráždivé tračníku je gastrointestinální porucha, která se projevuje průjmy, zácpou a bolestmi břicha. Je častější u žen než u mužů. Syndrom dráždivého tračníku a fibromyalgie se často vyskytují společně. Je pravděpodobné, že pokud máte jeden z problémů, pravděpodobně máte i ten druhý.

Problémy s pamětí a koncentrací

  • V souvislosti s tímto problémem se objevilo spojení "fibro mlha" nebo mentální mlha, která se tvoří v myšlení  pacientů s fibromyalgií, a která jim brání se soustředit a pamatovat si věci. Pacienti zapomínají, pletou se jim jména a další podrobnosti. Často si všímají náhlé, značně snížené pozornosti.

Ranní ztuhlost

  • Pokud trpíte výše uvedenými příznaky a probouzíte se s pocitem ztuhlých kloubů a svalů, což vám znemožňuje se pohnout z postele, můžete trpět fibromyalgií. Ranní ztuhlost byla identifikována jako společný symptom u pacientů s fibromyalgií. Ranní ztuhlost navazuje na nekvalitní spánek a neustálé bolesti celého těla.

V následujícím videu uvidíte mladého inspirativního člověka, který se tématem únavy zabývá a rozhodně vám pomůže i pozitivní energií, která z něj sálá...

 

Co na to říkáte, holky? Pokud se vám video líbilo, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Publikováno: 16. 12. 2016 15:24 Nahlásit obsah
Témata: Videa Video
Loading...