Před příchodem rakoviny jater vám tělo vyšle tyto důležité signály. A rozhodně je nepřehlížejte!

Játra jsou největší žlázou v lidském těle a jsou uložena v pravé brániční klenbě. Hmotnost jater se pohybuje v rozmezí od 1400 do 1800 gramů. Existuje celá řada typů nádorů, které játra postihují. Tyto nádory jsou chápány jako rakovina jater. Správně by však měl být termín rakovina chápán a vykládán jako maligní nádory z epitelových bu­něk...

Často se ve spojitosti s rakovinou jater hovoří o zhoubných nádorech žlučových cest a žlučníku. Je to proto, že část žlučových cest vzniká a je uložena právě v játrech. Samotná žluč je tvořena buňkami jater. Žlučník na játra naléhá a právě karcinomy žlučníku mohou do jater vrůstat. Játra, žlučové cesty a žlučník spolu jak anatomicky, tak fyziologicky úzce souvisí. V dnešním článku společně projdeme příznaky rakoviny, která se usadila na játrech.

Projevy a příznaky nemoci jsou velice nespecifické a zaměnitelné s jinými nemocemi. 

Může se projevovat bolestí břicha, zejména na pravé straně. Obvykle je přítomna vysoká schvácenost pacienta, časté teploty, zimnice, nechuť k jídlu a s tím související úbytek hmotnosti. U karcinomu se může, ale nemusí vyskytnout žloutenka. Příznaky uzavírá pokles svalové hmoty a nález prokreslených cév v kůži, které se projevují jako pavoučkovité névy.

Ve videu jsme si pro vás připravili přímo dokument na dlouhé večery, který by vám měl objasnit funkci jater a způsoby prevence, se kterými byste měli případným problémům předejít.

Co na to říkáte, holky? Pokud se vám video líbilo, nezapomeňte jej SDÍLET se svými přáteli na Facebooku!

Publikováno: 31. 12. 2016 17:23 Nahlásit obsah