Šikana přímo na ulici. Jak zareagovali ostatní?

Se šikanou zejména na školách se již většina lidí setkala. Někteří šikanovaní jedinci si svá traumata nesou po dlouhá léta. Je velmi nesnadné šikanu odhalit, protože většina dětí se bojí případné odvety, proto raději mlčí a snášejí příkoří, které jim ostatní spolužáci dělají. Většinou se takovéto jednání odhalí spíše náhodně.

Na videu jsou tři mladíci, kteří šikanují mladšího chlapce. Naštěstí se jedná o další sociální experiment, kterým chtěl Matthew Bandeira poukázat na rostoucí šikanu. Rozhodl se, že otestuje, zda kolemjdoucí lidé zakročí, nebo jenom bez povšimnutí projdou. K jeho i našemu překvapení nejsou lidé tak nevšímaví a opravdu jednali. Jedna žena starší kluky upozornila, že si nepřeje, aby se takto chovali, další žena se zeptala chlapce, zda kluky zná. Řekl, že ano ale jenom ze školy a ona chlapce upozornila, aby ho nechali, jinak zavolá policii. Muž, který vše sledoval, se kluků zeptal, zda jsou jejich rodiče na ně hrdí, když ubližují slabšímu.

Mladšímu chlapci opravdu pomohli všichni kolemjdoucí lidé. Konečně můžeme říct, že je v lidech opravdu ještě něco dobrého a tímto jim patří náš dík. Snad se konečně i ve školách najdou děti, které nebudou jenom tiše přihlížet a začnou jednat. Vše záleží hlavně na rodičích, kteří by si měli více všímat svých dětí a zajímat se, co je trápí a hlavně nepodceňovat jejich mnohdy ukrývaný strach jít do školy. Ptejte se třeba spolužáků vašeho dítěte, nebojte se upozornit školu. Jenom tak ochráníte vaše dítě.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 5. 4. 2018 10:09 Nahlásit obsah