Těchto šest sourozenců bylo ve škole šikanováno svými spolužáky kvůli délce vlasů.

Mít dlouhé vlasy není jistě výsadním právem jenom dívek. Naštěstí doba, kdy nám bylo určováno, jak chodit upraveni do školy, je dávno pryč. O to více je smutné, když se šikana kvůli délce vlasů stala v USA, když právě tento stát je považován za kolébku demokracie.  Důvod, proč se odmítali ostříhat, vás překvapí!

Šest synů Phoebe Kannistové tuto šikanu zažilo a to jenom proto, že měli dlouhé vlasy. Nikdo ale už nevěděl, co vedlo rodiče a děti k tomu, nechat si vlasy narůst, i když je okolí odsuzovalo. Tato pozoruhodná rodinka má kromě již zmíněných šesti chlapců také ještě holčičku a právě i velký počet dětí se stal jedním z důvodů posměchu spolužáků.

A jaký byl vlastně důvod snášet osočování? Velmi smutný. Starší chlapci měli kamaráda, který zemřel na rakovinu, a oni se rozhodli, že na jeho počest si nechají narůst vlasy, aby je mohli po ostříhání věnovat na výrobu paruk pro děti s touto nemocí. Dnes již dlouhé vlasy nemají, jejich dar měřil neuvěřitelných 5 metrů. Všichni si zaslouží respekt a ne posměch, a právě proto doufáme, že se jim ho také od okolí dostalo.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 9. 10. 2017 10:35 Nahlásit obsah