Ukázala všem, že i její spolužák s Downovým syndromem má právo jít na ples

Každý z nás je jiný a někteří mají tu smůlu, že jejich odlišnost ostatní nerespektují a jsou terčem posměchu. Danielovi Rivasovi je krásných 18 let a ze všeho nejvíce miluje hudbu, tanec a své přátele. Je bohužel často zesměšňován svými spolužáky, protože má Downův syndrom.

Když se blížil čas konání školního plesu, tak Daniel pozval jednu svou spolužačku, která se zachovala velmi ohavně. Nejenomže místo toho, aby mu slušně poděkovala a následně odmítla, totálně ho zesměšnila. Když se Kylie Froniusová dověděla, co její spolužačka Danielovi provedla, nezaváhala ani na chvíli a sama Daniela požádala, zda by s ní na ples nechtěl jít. Ten celý rozzářený a nadšený ihned souhlasil.

Nikdo ovšem netušil, že celou tuto událost někdo pečlivě sledoval a dal vědět místní televizi. Ta se rozhodla o všem informovat veřejnost. Televize připravila pro Kylie a Daniela překvapení v podobě luxusní limuzíny, která je odvezla nejprve do krásné restaurace na večeři při svíčkách a poté na školní ples. Jako poděkování za úžasné gesto dostala Kylie spolu s Davidem a jejich rodinami od sponzorů výlet do Disneylandu. David navíc ještě obdržel finanční příspěvek na studium vyššího vzdělání na jeho vysněné škole gastronomie. Doufáme, že se i u nás najdou tací jako Kylie a budou se chovat ke svým vrstevníkům slušně a tak, jak si každý člověk zaslouží.

Pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Autor:
Publikováno: 30. 1. 2018 13:16 Nahlásit obsah