V nejhorších bolestech prosila matku o smrt. Vzácná nemoc jí vzala 6 let života

Mladá dívka Jessica Stevens je obyčejná holka z předměstí, která si plnými doušky užívá své mladosti. Bodejť by také ne. Je krásná, bez závazků a má celý život před sebou. Ráda tráví čas s kamarády venku a samosebou jako každý dospívající člověk chce být co nejdřív samostatná a zodpovědná sama za sebe. Realita byla však jiná...

Vše se změnilo v okamžiku, když začala cítit silné svrbění za kolenem. Sama neměla ani nejmenší tušení, že se jejích příštích šest let změní v dramatický boj se životem. Z kousnutí od klíštěte začala Jessica pociťovat ničivé účinky vzácné neurologické poruchy, na kterou dnešní medicína nezná účinný lék. Doktoři jí předpověděli jen pár týdnů života, během kterých bude prožívat neutuchající bolest. Ta je tak nepříjemná a intenzivní, že dokáže u pacienta vyvolat sebevražedné sklony a ztrátu kontroly nad vlastním tělem.

Lekáři neměli ani tušení, jak se k tomuto případu postavit. Jedni doporučovali eutanázii, druzí se přikláněli k amputaci končetiny, která by mohla zoufalé a bolestivé trápení ukončit. Uběhly týdny a mladá dívka se dostala do stavu, kdy prosila vlastní matku o smrt. Takovou variantu matka zamítla a začala hledat pomoc v zahraničí. S pomocí lékařů z kliniky zkontaktovala nemocnici v Mexiku, kde se v té době konaly pokusy s novou léčebnou metodou.

Ty by dívce mohly efektivně pomoci s jejím trápením. Jednalo se však o netestovaný postup, který neměl osvědčené výsledky. Podobně jako při restartu počítačového systému byla Jessica uvedene do umělého spánku. Po tuto dobu lékaři monitorovali její stav a snažili se najít příčinu nemoci. Podle pacientky vše proběhlo bez velkých komplikací a po 6 letech léčby se opět těší pevnému zdraví!

Jaké jsou vaše dojmy, když se díváte na toto video? Rádi bychom to od vás slyšeli, tak nám je napište do komentářů níže. A pokud se vám tento článek líbil, nezapomeňte stisknout tlačítko "To se mi líbí" a SDÍLEJTE to se svými přáteli a příbuznými na Facebooku!

Publikováno: 24. 4. 2017 10:01 Nahlásit obsah