Ples v opeře Brno 2013 přivítá exkluzivního hosta – francouzského herce Anthony Delona

Ples v opeře Brno 2013 přivítá exkluzivního hosta – francouzského herce Anthony Delona

Syn herecké legendy Alaina Delona poctí svou návštěvou moravskou metropoli, aby se stal hlavní hvězdou Plesu v opeře Brno, který se uskuteční 19. ledna 2013 v brněnském Mahenově divadle. Pro slavného herce to bude vůbec první oficiální návštěva České republiky.

Anthony Delon, jehož mohou čeští diváci znát například z filmu Arabský princ, nebo ze seriálu Komisař Moulin však nebude jediným trumfem, který pořadatelé plesu v lednu vytasí. Na tiskové konferenci, uskutečněné v luxusním hotelu Barceló v Brně, prozradili organizátoři v čele s Pavlem Bartoškem, jednatelem společnosti 4E Production, další novinky, které nás čekají. A máme se skutečně nač těšit.

Brněnský bál, který může svou prestiží hrdě konkurovat vídeňskému Plesu v opeře, si letos připravil několik inovací. Jednou z nejvýznamnějších je už změna samotného názvu této významné společenské akce. Předchozí tři ročníky se jmenovaly Ples před oponou. Mezi novináři, hosty i širokou veřejností se však vžil zjednodušený výraz „ples v opeře“. Organizační tým 4E Production se tedy rozhodl pro změnu názvu právě na Ples v opeře Brno.

 

Perly Středomoří

Letošním ročníkem plesu se budou linout vůně a chutě Středomoří. Jih Evropy si vybrali pořadatelé jako inspiraci hlavně proto, že zde vznikaly první lidské civilizace. Oblast Středomoří je rovněž kolébkou vyspělých kultur a rodila se zde ta nejvýznamnější umělecká díla, jejichž odkaz obdivujeme dodnes. Zmiňme například operu Il Trovatore (Trubadúr) od jejíž premiéry uplyne 19. ledna 2013 právě 160 let. K tomuto datu se váže i další významné výročí – narození autora opery, věhlasného Giuseppe Verdiho. Návaznost na téma Středomoří má i zcela netradiční podoba vstupenky na akci. Hosté ji dostanou schovanou v mušli, kde najdou dokonce i pravou perlu. Něžné pohlaví jistě zaplesá!

Z jihu evropského kontinentu, konkrétně ze Sicílie, pochází rovněž autor unikátní a originální znělky plesu Mattea Musumeci, jenž je známý například díky spolupráci s věhlasným Andreou Bocellim. Musumeci přiletí do Brna jen proto, aby hostům svou skladbu, zkomponovanou výhradně pro brněnský ples, představil.  

Hvězdný kulturní program

Hosté plesu se mohou těšit na bohatý program, kde nebude nouze o zvučná jména českých i zahraničních umělců. První část akce se ponese v klasickém duchu. Slavností večer zahájí moderátor plesu Ondřej Havelka spolu se zahraniční hvězdou Anthony Delonem. O hudební přípitek se postarají sólistka Státní opery Praha Anda-Louisa Bogza a tenorista Peter Berger. Dále se představí orchestr Janáčkovy opery pod vedením dirigenta Jakuba Kleckera, Top Band Jana Smolíka se zpívající herečkou Danielou Šinkorovou, či skvělé smyčcové trio Advantures Strings, známé z letošního ročníku show Česko Slovensko má talent. Dalšími talenty z populárního pořadu je trio La Gioa, které se v loňském ročníku umístilo dokonce na bronzové pozici.

V moderní, popové části se představí skutečné hvězdy. První z nich je italská zpěvačka In-Grid, jejíž song Tu Es Foutu obletěl celou Evropu a stal se doslova hitem. Dalším účinkujícím bude jedna z nejoblíbenějších popových kapel z Itálie Ricchi e Poveri, která za dobu své existence prodala více než 20 miliónů hudebních nosičů.

Z bohatého kulturního programu vyzdvihněme ještě například vystoupení Ivetty Blanarovičové, či populárního slovenského zpěváka Petera Nagyho. Program zakončí vystoupení Ukulele orchestra jako Brno, frontmana Karla Heřmana, známého ze skupiny Čanky šou.

 

Ples v opeře Brno pomáhá

Brněnský ples však není pouze o hodování a zábavě. Stalo se dobrým zvykem, že daná kulturní akce pomáhá tam, kde je to nejvíc potřeba. Každoročně zde probíhá charitativní dražba, jejíž výtěžek jde na dobrou věc. Letos se čestný výbor rozhodl navrhnout primátorovi statutárního města Brna Romanu Onderkovi, aby výtěžek dražby putoval občanskému sdružení Gabriela, které v Brně zabezpečuje hospicovou a následnou péči.

Vzhledem k tomu, že se termín plesu nezadržitelně blíží, je třeba upozornit ty, kteří by se Plesu v opeře Brno 2013 chtěli zúčastnit, aby s nákupem lístků neotáleli. Jak připomněli samotní organizátoři, počet vstupenek je omezený a mizí doslova před očima. Vstupenky lze pořídit v předprodeji Národního divadla Brno, nebo u pořadatelské společnosti 4E Production. Nejlevnější lístky pořídíte za 2 500 Kč. 

Foto: http://www.plesvoperebrno.cz, http://www.gala.fr, http://www.lagioia.sk

Autor:
Publikováno: 7. 12. 2012 21:38 Nahlásit obsah