8 věcí, které jste nevěděli o mužském těle

8 věcí, které jste nevěděli o mužském těle Zdroj: shutterstock.com

V mnoha ohledech bývá ženské tělo a jeho fungování pro muže španělskou vesnicí. Co ale mužské tělo? Ač se to nemusí na první pohled zdát, i ono v sobě skrývá několik překvapení, o kterých mnohé ženy neměly dodnes ani tušení.

1) Stárnou pomaleji

Pro ženy je to smutná zpráva, avšak je to tak – mužská tvář si zachovává svůj mladistvý vzhled mnohem déle. Na vině je kolagen, který ženám ubývá mnohem rychleji. Avšak muži se o svou pleť starají v mnohem menší míře než ženy, čímž svou výhodu ztrácí.

2) Mohou kojit

Ano, i muži mohou teoreticky kojit, protože žlázu k produkci mléka mají stejně jako ženy. Je sice zakrnělá, avšak tvorba mléka se může vyvolat i hormonálně. Produkce mléka u mužů může také vzniknout vlivem hladovění – tisíce těchto případů bylo pozorováno u propuštěných z koncentračních táborů během druhé světové války.

3) Sklon k plešatění pochází od matky?

Dlouhodobě lidé věřili tomu, že plešatost se dědí od matky, respektive z genu chromozomu X. Průzkumy však dokázaly, že svůj podíl na řídkém porostu má i otec – pokud i on trpí ztrátou vlasů, zvýší se u jeho potomka pravděpodobnost plešatění o 60 %. Svůj vliv zde má i aktivita hormonů a v neposlední řadě i stres a nezdravá životospráva.

Zdroj: shutterstock.com

4) I muži mají své dny

Mnoho žen potvrdilo, že u svých partnerů zaznamenávají pravidelně se opakující období, kdy jsou citlivější, podrážděnější, honí je mlsná a někdy dokonce mají i žaludeční křeče. Vědci skutečně potvrdili, že až 26 % mužů prožívá PMS – premenstruační syndrom.

strana 1 / 2
Autor:
Publikováno: 17. 5. 2017 13:06 Nahlásit obsah