Celé dva roky předstíral kóma, aby nemusel do vězení. Prozradil se sám, když šel nakoupit

Celé dva roky předstíral kóma, aby nemusel do vězení. Prozradil se sám, když šel nakoupit Zdroj: fakt.pl

Někdy se člověk může dostat do situace, která tak úplně nekoresponduje se zákony země, ve které žije. Následně je tento člověk odsouzen k odnětí svobody, a právě v tuhle chvíli nastává moment, kdy je člověk schopen udělat téměř cokoliv, aby do vězení nemusel nastoupit.

Své o tom ví i Alan z Anglie, který namísto toho, aby nastoupil do výkonu trestu, raději dva roky předstíral kóma. I přes moderní medicínu a nejrůznější vyšetření se to tomuto muži podařilo utajit. Vše začalo dnem, kdy se přišlo na krádež, při které měl Alan svému sousedovi ukrást více než milión korun.

Jakmile začalo vyšetřování celé události, Alan moc dobře věděl, že trestu již neunikne, a tak začal s promyšlenou lží. Policistům i soudci tvrdil, že má ochrnuté končetiny a pravidelně upadává do kómatu. Celou historku přivedl k dokonalosti, když dokázal oklamat i lékaře, který jej vyšetřoval a namluvil mu, že trpí na silné křeče.

Zdroj: fakt.pl Zdroj: fakt.pl Na jeho lež se přišlo ve chvíli, kdy místo toho, aby ležel v kómatu, tak nakupoval v obchodě. Byl natolik drzý, že přijel do obchodu se svou přítelkyní autem, které sám řídil a bez ostychu nakupoval, přičemž ho natočila bezpečností kamera.

Zdroj: fakt.pl Dva roky obelhával své blízké, soudce i lékaře a i poté, co se přišlo na to, jak tomu doopravdy je, měl ještě tolik drzosti a k soudu přijel na invalidním vozíku s límcem okolo krku. Celý tento výmysl muže stál 19 trestních obvinění a vězení se zcela jistě již nevyhne.

Autor:
Publikováno: 1. 8. 2018 10:48 Nahlásit obsah