Co o vás prozradí váš rukopis? Budete překvapeni

Co o vás prozradí váš rukopis? Budete překvapeni Zdroj: Shutterstock.com

Někteří lidé jen pouhým pohledem na vaše písmo ihned poznají, jací ve skutečnosti jste. Grafologie je neuvěřitelně zajímavá věda, podle které se může poznat to, jaký má člověk charakter i to, jak se během svého života vyvíjí.

Pojďme se tedy podívat na to, jaké zlozvyky a vlastnosti se pod vaším písmem skrývají:

Vpravo nebo vlevo

Určitě vám ve škole tvrdili, že by písmo správně mělo směřovat doprava. Jenže až příliš velký sklon poukazuje na nerozvážnost a na člověka, který nerad čeká a je velmi výbušný. Také na to, že dodržování slibů mu nic neříká. Pokud však sklon vašeho písma jde na druhou stranu, tedy doleva, poukazuje to na člověka, který se přetváří, rád si na něco hraje a je strojený. A ani kolmý rukopis není známkou jen kladných vlastností. Kolmost poukazuje na odstup a chladnost.

Pokud však jste levák, toto hodnocení u vás neplatí. Leváci píšou jiným způsobem, proto i sklon má u nich jiný význam.

Malé nebo velké

Pokud píšete tak, že to po vás ostatní musí luštit lupou, zřejmě jste velmi nerozhodný člověk, který občas umí být k okolí lhostejný. Pořád jen něco slibujete, ale skutek utek. Pokud jsou však vaše písmena velká, ukazuje to na to, že máte někdy až příliš vysoké sebevědomí a neradi dáváte na rady ostatních. Také si dávejte pozor na to, že někdy můžete na ostatní působit pyšně a panovačně.

Zdroj: Shutterstock.com

Široké nebo úzké

Také o povaze člověka dost vypoví i to, zda jsou vaše písmenka pěkně baculatá s velkým bříškem nebo úzká. Takže pokud patříte mezi ty, kteří píšou pěkně bachratá písmena, pravděpodobně jste takový menší flákač a lenoch. Naopak, pokud jsou vaše písmenka úzká, vypovídá to o vás, že máte problémy s komunikací, jste spíše introvert a málo komu důvěřujete.

Silné nebo slabé

Chytáte občas při dlouhém psaní do prstů křeč? Příliš na pero tlačíte a to znamená, že v sobě zadržujete vztek a agresivitu, kterou si vybíjíte do papíru. Také to poukazuje na zbrklost a přílišnou uspěchanost. Naopak ti, co píšou velmi slabě, jsou spíše nevýrazným typem lidí, nemají příliš silnou vůli a bývají i citově labilní a přecitlivělí.

Zdroj: Shutterstock.com

Spojité nebo oddělené

I přesto, že jsme se už v první třídě učili psát psacím písmem, mnoho lidí píše tiskacím nebo i kombinací těchto písmen dohromady. Ti, co píšou zásadně tak, jak se naučili jako děti – tedy psacím a písmena spojují, nejsou příliš kreativní a neradi se odklání od stereotypů. Pokud je však vaše písmo oddělené, jakoby rozsekané, jste roztěkaná osoba, která neudrží příliš dlouho pozornost a soustředění.

Autor:
Publikováno: 10. 5. 2018 07:00 Nahlásit obsah
Loading...