Čtyři roky bojoval s ptáky, kteří si u jeho domu každé jaro postavili hnízdo. Vyhrál tento boj?

Čtyři roky bojoval s ptáky, kteří si u jeho domu každé jaro postavili hnízdo. Vyhrál tento boj? Zdroj: shareably.net

Ptáci patří mezi jedno z nejkrásnějších stvoření na této zemi. Dokážou svou přítomností, vzhledem i zpěvem nabudit příjemnou atmosféru a do měst přinést alespoň trochu relaxace a klidu, který najdeme v přírodě.

Problém však nastává ve chvíli, kdy si začnou stavět hnízdo u vašeho domu. Muž z příběhu, který vám dnes přinášíme, s nimi bojoval dlouhé čtyři roky, a jak se zdá, marně. Tento muž koupil novy dům, a jak sám říká, vše se zpočátku zdálo naprosto perfektní, jenže netrvalo to tak dlouho a jejich pohádkový život se změnil doslova v peklo.

V domě se nacházel moderní plynový krb a jeho komín vedl podél zdi u zadních dveří a právě tohle místo se ptákům zdálo jako naprosto ideální pro stavbu jejich hnízda – byli tam v bezpečí a v teple.

Zdroj: shareably.net „Nejdřív jsem to ignoroval, protože pokaždé, když jsme otevřeli dveře, tak odletěli. Jenže to, že jsem to neřešil hned od prvního dne, byl začátek konce,“ řekl muž. Přečkal zimu, a jakmile přišlo jaro, připevnil na komín dráty, které měly ptáky odehnat a znepřístupnit jim cestu. Jenže během dvou měsíců ptáci přišli na to, jak se přes dráty dostat a hnízdo si tam postavili znovu. Když znovu postavené hnízdo muž uviděl, okamžitě jej zničil, ale bylo to řešení jen na chvíli.

Zdroj: shareably.net Ptáci sice odletěli a zbytek roku se již nevrátili, ale další rok na jaře tam byli opět znovu. I tohle hnízdo jim muž zničili a připevnil tam další dráty, jenže jak se ukázalo, ani to nebyla pro ptáky překážka a své hnízdo si tam postavili znovu, ba dokonce ještě díky drátům pevnější a stabilnější.

Zdroj: shareably.net Na fotografii můžete vidět, co vše ke komínu tento muž připevnil a ani to v boji proti ptákům nepomohlo, byl zcela bezradný. V květnu v roce 2017 se ptáci na tohle místo znovu vrátili a tak v červenci celý komín uzavřel až ke stropu.

Zdroj: shareably.net Když ani další pokus o vyhnání nevyšel, koupil majitel domu dřevěnou sovu, kterou připevnil ke komínu. „Po čtyřech letech jsem nad nimi snad konečně vyhrál. Jestli je další jaro tady uvidím, tak se vzdám a budu se je snažit už jen podplatit,“ ještě dodal.

Snad boj tohoto „ptačího muže“ byl konečně úspěšný a on už se nebude muset ve svém životě s těmito nezvanými hosty potýkat.

Autor:
Publikováno: 10. 8. 2018 10:22 Nahlásit obsah