Doba vánočních večírků je tu! Jak se na nich chovat, abyste si neutrhli pořádnou ostudu?

Doba vánočních večírků je tu! Jak se na nich chovat, abyste si neutrhli pořádnou ostudu? Zdroj: Shutterstock.com

Doba vánočních večírků je v plném proudu. Pokud se na firemní akci teprve chystáte, asi se těšíte na to, jak se s kolegy pořádně odvážete. Jenže, všechno má své hranice. Dejte raději pozor, ať si neutrhnete pořádnou ostudu. V opačném případě by se vám šlo další den do práce jenom horko těžko. I vánoční večírek má svá pravidla: Jak se na něm chovat?

Firemní vánoční večírek není klasická party

Nepsané pravidlo říká, že každý vánoční večírek alespoň v jednom případě končí pořádnou ostudou nebo velkým průšvihem. Aby se to nestalo zrovna vám a nemuseli jste následující den jít do práce mezi kolegy "s hlavou v kýblu" (nebo nedejbože prosit šéfa, ať vás nepropouští, že si vůbec nepamatujete, co jste na něj po x skleničkách vyřvávali), držte se během firemního vánočního večírku následujících preventivních opatření.

Myslete zkrátka na to, že nejste na klasické party, kde se můžete odvázat se vším všudy. Vánoční večírek má svá nepsaná pravidla, jejichž porušení může mít neblahý dopad na vzájemné vztahy s kolegy i s šéfem.

Zdroj: Shutterstock.com

1. Rozhodně přijďte

Nestraňte se. Na vánoční večírek se sluší přijít (skoro) za každé situace. Chcete-li se lépe začlenit do svého pracovního týmu, rozhodně na akci dorazte. Možná, že díky tomu zjistíte, že vaši kolegové jsou samí pohodoví lidé. A pozor: Buďte dochvilní a na vánoční večírek přijďte včas!

2. Pijte s mírou

Dvě skleničky a dost. S alkoholem to raději na vánočním večírku příliš nepřehánějte. Jelikož ve větší míře rozvazuje jazyk, můžete svým kolegům i šéfovi říct něco, co byste jim za střízliva nikdy nepověděli. A další den toho budete litovat.

3. Nevyvolávejte konflikty a nevytahujte staré křivdy

Snažte se mít pod kontrolou a to i za střízliva. Jestli třeba v práci nevycházíte s nějakou kolegyní, tuhle antipatii s sebou rozhodně na večírek neberte. Nevyvolávejte ani staré křivdy, to prostě na tuto firemní akci nepatří.

4. Nerozmyšlené flirty nechte stranou

I to se může na vánočním večírku stát, že nerozmyšleně, často zásluhou opilosti, padnete do náručí kolegovi či kolegyni, nebo dokonce šéfovi. A teď si představte to vystřízlivění následující den, kdy máte jít zase do práce... Šílené, že? Proto se raději držte pravidla "Co je v domě, není pro mě". Bude se vám tak lépe fungovat jak po pracovní, tak osobní stránce.

5. Vezměte si vhodné oblečení

Tento bod se týká hlavně dam, které by si měly dát pozor na to, aby si zvoleným oblečením zbytečně nepokazily dlouho budovanou pověst. I oblečení na vánoční večírek má své hranice. Takže se oblečte slušně a přiměřeně k dané akci.

Zdroj: Shutterstock.com

6. Nebuďte za hrdiny a zavelte včas na ústup

Pokud jste na vánočním večírku podlehli kolegům a přiťukávali si s nimi nespočetněkrát na zdraví, průběžně se pozorujte, co to s vámi udělá. V případě, že máte pocit, že v důsledku konzumace alkoholu už ztrácíte sebekontrolu, nebuďte za hrdiny a radši se dejte na ústup. Zavolejte si taxíka a jeďte domů, kde vystřízlivíte. Asi by na vás nebyl hezký pohled, kdybyste sotva stáli na nohou, nesrozumitelně mluvili nebo dokonce zvraceli pod bar.

Už máte firemní vánoční večírek za sebou? Prozraďte nám do komentářů, jak jste si jej užili! Každopádně doufáme, že to bylo bez trapasu :-)

Autor:
Publikováno: 14. 12. 2018 12:38 Nahlásit obsah