Fenka zlatého retrívra porodila zelené štěňátko. Podívejte se na tento vzácný jev, který se doposud objevil jen třikrát!

Fenka zlatého retrívra porodila zelené štěňátko. Podívejte se na tento vzácný jev, který se doposud objevil jen třikrát! Zdroj: si.com

Když se fence narodí štěňátka, někdy se stane, že se ve vrhu objeví jedno, které něčím vyniká a odlišuje se od ostatních, ať už je to zbarvením č velikostí. Louis Sutherlandová je hrdou majitelkou fenky zlatého retrívra, která v nedávné době porodila devět štěňátek, ovšem jedno z nich bylo přeci jen něčím zvláštní.

Tohle štěňátko nemělo totiž zlatavou barvu ale zelenou. Z toho důvodu jej Louise dala jméno „Forest“, což anglicky znamená les.

„Když začala naše fenka rodit, první štěňátko tam trochu uvízlo, proto jsme jí společně s dcerou Claire s porodem pomohly. Poté už šlo všechno hladce, a když jsme se na ně na všechny dívaly, všimly jsme si, že jedno z nich je zelené. Nemohly jsme tomu uvěřit, ale skutečně tomu tak bylo,“ řekla Louise.

Zdroj: si.com Výskyt takovéhoto štěňátka je opravdu velká vzácnost a na světě se zatím narodila jen tři zelená štěňátka. Existuje však jednoduché vysvětlení – podle veterinářů je zbarvení způsobeno nadměrným vystavením bilverdinu, což je látka obsažená v placentě.

Zbarvení však vydrží jen pár týdnů a po uplynutí této doby bude mít štěňátko stejnou barvu jako jeho sourozenci.

Autor:
Publikováno: 20. 9. 2017 08:56 Nahlásit obsah