Hra o trůny, seriál kanálu HBO: 7 zajímavých faktů

Hra o trůny, seriál kanálu HBO: 7 zajímavých faktů

Hra o trůny, seriál podle knih George R.R. Martina, láme rekordy sledovanosti. Zatímco jeho čtvrtá řada je v plném proudu, máme pro vás několik zajímavých faktů, které se k seriálu vztahují. Napadlo vás někdy, jak vysoká je představitelka Brienne? Víte, že existuje burleska na téma Hra o trůny? A má představitel Theona v osobním životě také tolik smůly, jako jeho seriálová postava?

7. Úvodní titulky seriálu jsou inspirované da Vinciho kresbami

Někteří z nás je znají nazpaměť, někteří z nás je přeskakují. Úvodní titulky seriálu znázorňují interaktivní mapu Západozemí s detailními záběry na místa a budovy. Ozubená kolečka a další mechanismy mají představovat boje o moc a zároveň v nich také najdeme podobu se slavnými nákresy různých vynálezů Leonarda da Vinciho. Jeho styl precizního technického zpracování nákresů dominuje úvodním titulkům seriálu.

6. Představitelka Brienne je ještě vyšší, než jste si mysleli

Gwendole Christie, která v seriálu Hra o trůny zpodobnila Brienne z Tarthu, vystudovala uměleckou školu a její role udatné ženy v brnění byla její první velkou televizní událostí. Je jí 36 let a se svými 192 centimetry patří k nejvyšším ženám v herecké brandži.

5. Existuje burleska na téma Hra o trůny

Hra o trůny, seriál od HBO, se stala dokonce podnětem pro burlesku, což je zesměšňující divadelní show s erotickým nádechem. Pokud jste ale začali jásat a těšili se na představení, budete zklamáni; ledaže byste si kvůli němu zaletěli do Austrálie. Téma na zpracování to je ovšem geniální.

4. Postavu Theona Greyjoye hraje bratr Lily Allen

Vypadá to, že na obrazovce Theon Greyjoy již nemá jakékoliv naději na lepší časy. V reálném životě si však nevede špatně. Je totiž bratrem Lily Allen, popové zpěvačky a londýnské celebrity, která o něm dokonce napsala stejnojmenný song. Po boku Daniela Craiga si zahrál ve filmu Temné vzpomínky a kdoví, třeba po skončení seriálu o Alfiem Allen ještě uslyšíme.

3. Děj seriálu je inspirován Válkou růží

Strýc se ožení s vlastní neteří, královna je podezřelá z čarodějnictví, bratr usiluje o moc a několik dalších touží po trůnu. Ne, nemluvíme o Hře o trůny, ale o Válce růží, významné části britské historie, která se odehrávala v patnáctém století a patřila k nejdelším válkám na britských ostrovech. 

 

2. Král Joffrey není zrůda

Král Joffrey rozhodně nepatří mezi postavy, které byste si s postupujícím dějem seriálu oblíbili. Což tak trochu vrhá špatné světlo na irského herce, Jacka Gleesona, který jej v seriálu Hra o trůny zpodobnil. Jack Gleeson studuje prestižní vysokou školu v Dublinu, kde je oceňován za výborný prospěch a je také vášnivým cyklistou.

1. Hodor je vášnivým DJ

Kdo by to byl řekl, že Hodor je takové párty zvíře? Kristiana Nairna, který v seriálu hraje Hodora, můžete spatřit v Belfastu, kde i nyní pravidelně hraje. A pokud by vás to zajímalo, jeho výška je 210 centimetrů, což ho činí ještě vyššího, než je Brienne!

Foto: therichest.com

Autor:
Publikováno: 26. 4. 2014 20:51 Nahlásit obsah