Jak probíhá pracovní pohovor v Googlu? I na těchto 5 záludných otázek se ptají

Jak probíhá pracovní pohovor v Googlu? I na těchto 5 záludných otázek se ptají Zdroj: Shutterstock.com

Téměř každý z nás má již za sebou nějaký pracovní pohovor, při kterém mu byly pokládány nejrůznější otázky. Avšak jak každý z nás dobře ví, společnost Google se ve všech směrech od klasických společností určitým způsobem vymyká a jinak tomu není ani v případě vstupních pohovorů.

Jaké záludné otázky tedy na uchazeče o pracovní místo ve společnosti Google čekají? Můžete si vyzkoušet tento jednoduchý test a uvidíte, zda i vy byste prošli a práci v této světoznámé firmě dostali. Správnou odpověď vždy naleznete pod obrázkem. 

Otázka první

Na obrázku vidíte 8 kulečníkových koulí. Jedna z nich však váží víc, než ty ostatní. Kolik musíte provést minimálně vážení, abyste přišli na to, která z nich to je? K tomuto vážení máte k dispozici klasickou váhu bez závaží (místo závaží použijete kulečníkové koule).

Zdroj: brightside.me (Odpověď: Minimálně budete muset provést dvě vážení. Těchto 8 koulí rozdělíte do tří skupin (dvě skupiny po třech koulích a jedna po dvou koulích). V prvním kroku zvážíte první dvě skupiny. Jestliže byla jedna z nich těžší, než ta druhá, zvážíme libovolné koule z té těžší skupiny. Pokud vám vyjde, že jsou stejně těžké, nejtěžší bude ta třetí. Pokud však budou první dvě skupinky stejně těžké, rovnou zvážíte zbývající dvě koule ze třetí skupiny.)

Otázka druhá

Uprostřed pouště našli mrtvého muže. V ruce držel půlku zlomené zápalky, ale nikde okolo něj nebyly žádné stopy. Jak a za jakých okolností pravděpodobně muž zemřel?

Zdroj: brightside.me (Odpověď: Za jeho smrt může havarované letadlo. Pasažérům chyběl jeden padák, tak začali tahat zápalky, aby se rozhodlo, který z pasažérů nebude mít padák. Mrtvý muž si vytáhl nejkratší zápalku a prohrál.)

Otázka třetí

Jak odměříte 4 litry vody, jestliže máte jen jeden třílitrový hrnec, jeden pětilitrový hrnec a neomezený přístup k vodě?

Zdroj: brightside.me (Odpověď: Nejprve napustíte pětilitrový hrnec, poté z tohoto hrnce přelijete vodu do třílitrového hrnce. Vodu z třílitrového hrnce poté vylijete a ty dva zbylé litry z pětilitrového hrnce přelijete do prázdného třílitrového hrnce. Znovu napustíte vodu do pětilitrového hrnce, odlijete jeden litr do třílitrového hrnce, ve kterém jsou zatím jen dva litry vody. V pětilitrovém hrnci vám tak zbydou čtyři litry vody.)

Otázka čtvrtá

Postavili jste dům, jehož všechny strany jdou na jih. Najednou si všimnete medvěda. Jakou barvu bude mít medvěd?

Zdroj: brightside.me (Odpověď: Bílou. Proč? Jedině na severním pólu můžete postavit dům, jehož všechny strany budou směřovat na jih.)

Otázka pátá

Lékař předepsal pacientovi dva druhy tabletek, každý kus po dvou. Tabletky vypadají úplně stejně a nejde je od sebe tedy rozlišit. Pacient by si měl vzít od každého druhu jednu tabletku ráno a jednu tabletku večer. Jestliže by si však tabletky zapomněl vzít, zemřel by. Tabletky se ale pacientovi pomíchaly a on teď neví, jak si je vzít, aby nezemřel. Poradíte mu? 

Zdroj: brightside.me (Odpověď: Jednotlivé tabletky rozdělíte na půlku. Ráno sníte jednu polovinu z každé tabletky a večer opět polovinu z každé tabletky.)

Autor:
Publikováno: 12. 2. 2018 10:10 Nahlásit obsah
Loading...