Jak si ulehčit studentský život a žít ho naplno? I to dokáže správně zvolená banka

Jak si ulehčit studentský život a žít ho naplno? I to dokáže správně zvolená banka Zdroj: Shutterstock.com

Když projíždíte sociální sítě, ať už je to Facebook nebo Instagram, vyskakují na vás na většině stránek a profilů motivační citáty, které hlásají, jak bychom měli žít naplno a užívat si každou sekundu svého života. To je vážně sice moc hezké a určitě na tom je něco pravdy, ale já jakožto student, můžu vůbec žít bez starostí?

Říká se, že studentské období je tím nejlepším, co člověk v životě prožije. Jasně, říkají to všichni, kteří jsou ve věku mých rodičů, jenže mně to tak skvělé nepřipadá. Většinu dne pendluji mezi školou a brigádou a ve výsledku do školy neumím nic a do kapsy mám hluboko pořád, takže jsem ráda, když zaplatím nájem a ušetřím něco málo pro sebe.

Málokterý student ale ví, že tím, že je ocejchován tímto statutem, má řadu jistých výhod, které mu při uplatnění ušetří nemalé peníze a notnou dávku nervů. Jednou takovou, pro mě dosti zásadní výhodou, je studentský účet u Komerční banky. Ptáte se proč? Stačí mrknout na jejich webové stránky, kde se dovíte, že každý student, který si u nich účet založí, při předložení ISIC karty získá 350 Kč a další 350 Kč když stihne založení účtu do konce října. Ruku na srdce, kdo by vám jen tak přihodil na nově založený účet sedm stovek? Jen málokdo.

Zdroj: Shutterstock.com

Ovšem tím výhody studentského účtu zdaleka nekončí. Mimo jiné je vedení účtu a výběry z bankomatu zcela zdarma, a pokud jedete do zahraničí a potřebujete si vybrat, nemusíte mít vůbec strach z přemrštěných a nasazených cen při výběru v cizině, protože máte jeden výběr z bankomatu měsíčně v zahraničí taky zadarmo. A poslední velkou výhodou, která stojí za zmínku, je to, že pokud budete potřebovat, což mně osobně se stává celkem často, můžete jít až 5 000 Kč do mínusu, pochopitelně zase bez jakéhokoliv poplatku. Takže když vám v půlce měsíce dojdou finance nebo přijdete o brigádu, nemusíte si dělat těžkou hlavu, Komerční banka vám alespoň tímto nemalým způsobem pomůže.

Je známá věc, že ten, kdo nezažije propařený semestr na Erasmu, kde si udělá doživotní kamarády ze všech koutů Země, u kterých může přespat při toulkách Evropou, jako by nechodil na vysokou. Takže pokud i vy přemýšlíte nad Erasmem jako moji spolužáci a dumáte nad tím, jak to s účtem udělat, povím vám to stejné jako jim. Máte úplně totožné výhody, jako byste měli účet vedený u nás v České republice, takže můžete mít účet v EUR pro případ, když budete potřebovat zaslat stipendium či zaplatit výdaje v zemi, kde zrovna budete žít anebo jej můžete mít také v CZK, když se znovu vrátíte domů. A dokonce i tady platí, že dostanete bonus 350 Kč, když svůj status studenta potvrdíte ISIC kartou a máte i jeden výběr měsíčně v zahraničí zdarma.

Komerční banka vám sice neukáže, jak zvládnout zkoušky ve škole, jak se vyrovnat se zlomeným srdcem a jak si užívat každý volný den bez zbytečného stresu, za to se vám ale postará o finance a vedení účtu za podmínek, které se jen tak nevidí. A to je ten život hned veselejší!

Autor:
Publikováno: 6. 9. 2018 13:39 Nahlásit obsah