Jak vypadají slavné filmy bez speciálních efektů?

Jak vypadají slavné filmy bez speciálních efektů?

Filmový průmysl ušel od svého vzniku pořádný kus kupředu a téměř v každém filmu dnes narazíme na digitální efekty, které vznikají za pomocí počítače. Herci tak natáčí před zeleným plátnem a často hrají "do prázdna". Zajímá vás, jak takové filmy vznikají?

Velká část filmů vzniká před tzv. zeleným plátnem. Pro tvůrce je zkrátka jednodušší natočit scénu ve studiu, než všechny herce, štáb a všechno vybavení dostat třeba do zasněžených hor nebo do apokalyptického města. Filmaři si prostředí zkrátka dotvoří a jediné, co je může omezit, je představivost nebo rozpočet.

Efekty se však netýkají jen samotného prostředí, ale i samotných herců. Filmaři si nasnímají pohyby a z herce se tak rázem stane třímetrový troll nebo drak. O to náročnější pak musí být pro herce ukázat emoce, kteří točí ve studiu, před zeleným plátnem a předstírají, že před nimi stojí rozzuření dinosauři.

Zajímá vás, jak takové natáčení filmů vypadá? Připravili jsme pro vás video, ve kterém uvidíte, jak to vypadalo například při natáčení snímků Jurský svět, Hobit, Pí a jeho život, Hra o trůny a další.

Autor:
Publikováno: 17. 9. 2018 10:04 Nahlásit obsah