Jeho syn umřel hned při porodu. Ani ve snu ale nečekal, že za pár let uvidí tohle!

Jeho syn umřel hned při porodu. Ani ve snu ale nečekal, že za pár let uvidí tohle! Zdroj: facebook.com

José Manuel Roas Triviño a jeho žena Maite bydlí společně se svými pěti dětmi ve španělské Seville. I přesto, že je to v dnešní době opravdu neobvyklé mít tolik dětí, manželé si nic jiného než početnou rodinu nepřáli.

Jen příchod předposledního dítěte málem dopadl tragicky. Chlapec se narodil mrtvý, ale co je ještě neuvěřitelnější – přežil! Chcete vědět víc? V tom případě čtěte dál.

I přesto, že to byl pro Maite již čtvrtý porod a trval jen dvě hodiny, je to zážitek na který nikdy nezapomene. Když se syn narodil, lékaři jí v prvních sekundách oznámili, že je mrtvý. Než si však Maite stačila tuto informaci uvědomit, stalo se něco kouzelného! Ledviny malého miminka začaly pracovat a lékaři neváhali ani minutu a začali s resuscitací.

Zdroj: facebook.com Pablo, tak jak se dítě, které mělo obrovské štěstí, jmenuje, kvůli nedostatečnému kyslíku během porodu ochrnul. Také kromě toho trpí velmi vzácným onemocněním, tzv. Westovým syndromem. Ten se projevuje jako záchvaty, mentální postižení a psychomotorickými obtížemi. Jak na fotografiích můžete vidět, i přes svůj handicap, je Pablo šťastným puberťákem a to jen díky svému otci.

Zdroj: facebook.com Otec Pabla, José Manuel, je učitelem a vášnivým fanouškem běhání, kterému se i aktivně věnuje. Jednoho dne se rozhodl vzít s sebou i Pabla a v ten moment se však něco změnilo. Jindy uzavřený a introvertní Pablo se rozzářil a začal projevovat radost.

Zdroj: Facebook.com José s Pablem si dali společný cíl! Chtějí uběhnout maraton. Bude zapotřebí obrovská vůle a trénink, protože uběhnout 42 kilometrů a přitom před sebou tlačit ještě vozík, nebude nic snadného. Jenže jejich chtíč je tak obrovský, že již v minulém roce dokázali takto společně uběhnout 30 kilometrů. Měli naplánovaný každý kousek závodu, od příchodu až po cíl. Bohužel nastal problém, se kterým ani jeden nepočítal.

Zdroj: facebook.com Otec José si poranil koleno, ale nedokázal synovi závod odepřít, protože o ničem jiném nemluvil. Ráno v den maratonu v Seville, otec Pabla zabalil do deky, aby mu nebyla během maratonu zima a společně vyběhli vstříc svému snu. I přesto, že José trpěl neuvěřitelnými bolestmi, Pablo ho nepřestával povzbuzovat a společně těchto krutých 42 kilometrů zdolali!

Zdroj: facebook.com Všichni diváci i pořadatelé byli dojatí tím, co otec dokáže pro svého nemocného syna udělat. „Nejsem žádný hrdina, jen otec, který chce vidět svého syna šťastného.“ nechal se slyšet José. K dnešnímu dni se opět společně chystají na další maraton a to tentokrát v Londýně. Tak jim společně s námi držte palce! 

Autor:
Publikováno: 19. 11. 2016 10:34 Nahlásit obsah