Milovaný a nenáviděný sv. Valentýn: Jaká je historie tohoto svátku a jak se slaví dnes?

Milovaný a nenáviděný sv. Valentýn: Jaká je historie tohoto svátku a jak se slaví dnes? Zdroj: www.shutterstock.com

Den svatého Valentýna – někteří tento svátek milují a vítají každý den, kdy mohou oslavovat lásku. Jiní ho nenávidí a označují ho za komerční svátek, jehož úkolem je obrat nás o peníze. Odkud vlastně tento svátek pochází a jak se slaví v různých částech světa?

Většina lidí si myslí, že svátek dne zamilovaných k nám doputoval z Ameriky a jedná se o čistě komerční výmysl, který má zvednout tržby obchodům. Jak se však dozvíme, jeho historie sahá mnohem dál a své kořeny má ve starověkém Římě a váže se k němu legenda o knězi, který potají oddával zamilované. Jak ale jeho příběh dopadnul?

Je ovšem pravdou, že jeho moderní pojetí, tak jak ho dnes známe, k nám skutečně doputovalo z USA a jeho součástí je nakupování dárků, květin, přáníček a dalších pozorností, které si páry vyměňují na důkaz své lásky.

TIP: Věděli jste o těchto šílených zákonech, které platí v různých částech světa? Podívejte se zde.

V našem dnešním videu, které najdete níže, se podíváme nejen na historii tohoto svátku, ale i na to, jak se slaví dnes v různých částech světa. Podíváme se, ve které zemi se oslavy Valentýna pod hrozbou přísných trestů zakazují, a kde naopak v tento den probíhají hromadné svatby i stovek párů.

I u nás slaví Valentýna stále více lidí. Zdroj: www.shutterstock.com

Připravili jsme pro vás i zajímavé statistiky, které se tohoto svátku týkají. Kolik se za tento den prodá čokoládových bonboniér, kolik valentýnských přáníček se odešle a kolik proběhne žádostí o ruku?

To vše zjistíte v našem videu. Nezapomeňte nám také napsat do komentářů, jak vy slavíte Valentýna. Myslíte si, že tento svátek má své místo i mezi našimi tradicemi?

Autor:
Publikováno: 14. 2. 2019 12:00 Nahlásit obsah