Necháváte běhm noci zapnutý počítač a WiFi? Pozor, dost ohrožujete své zdraví

Necháváte běhm noci zapnutý počítač a WiFi? Pozor, dost ohrožujete své zdraví

Počítače a Wi-Fi má dnes už doma skoro každý. Den bez nich si už jen těžko dokážeme představit. I přesto bychom si na jejich užívání měli dát pozor. Ptáte se proč?

Důvodem je záření, které počítače, mobily, routery, mikrovlnné trouby a ostatní elektrické spotřebiče vyzařují. Asi jste už slyšeli o tom, že byste neměli usínat s mobilem u hlavy – některé výzkumy totiž naznačují, že právě mobilní telefony mohou napomáhat k rozvoji nádorů na mozku.

FOTO: http://resources0.news.com.au

Škodlivé Wi-Fi?

V poslední době se však objevují nová varování. Ta se týkají routerů, které produkují "wifi záření". I toto záření může dle průzkumů ovlivnit lidský mozek, působit na plodnost a u dětí způsobovat únavu nebo naopak hyperaktivitu. To jsou poměrně silná slova, pokud si uvědomíme, že wifi máme dnes v podstatě všude - doma, ve školách, v práci, v restauracích i v kavárnách.

FOTO: https://timedotcom.files.wordpress.com/

Jak se bránit?

Abyste alespoň trochu omezili vliv těchto záření, vypínejte na noc počítače i router a telefon odložte na druhý konec pokoje. Zvýšenou pozornost také věnujte svým dětem – nedovolte jim, aby u mobilů a počítačů trávily nepřiměřeně dlouhou dobu.

FOTO: http://www.hype.sg/

Uložit

Autor:
Publikováno: 19. 7. 2016 19:05 Nahlásit obsah